Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Zadania UE to propaganda. WIDEO

11.03.2017

„Wszystko co dotychczas o Unii Europejskiej było mówione, reklamowane i przedstawiane, zostanie zakwestionowane” - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie dla Telewizji Trwam, komentując sprawę powołania Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Okaże się, że organizacja która podkreśla, że jej zadaniem jej demokracja i szerzenie demokracji, praworządność i szerzenie praworządność, jej zadaniem jest podmiotowość członków tej organizacji, czyli członków którzy wspierają się nawzajem, aby realizować wspólne cele, że to wszystko jest po prostu propaganda” - ocenił minister. 

Antoni Macierewicz, wypowiadał się jeszcze przed znajomością werdyktu w sprawie powołania nowego szefa RE. Jego zdaniem to „olbrzymi cios w sposób widzenia wolnego świata i naszej przynależności do tej organizacji” oraz ogromna kompromitacja zasad demokracji. 

„Wstrząsające są zadania, które podejmował pan Donald Tusk, przecież wymierzone w kluczowe interesy Rzeczypospolitej Polskiej” - dodał Macierewicz.

„Wybranie przewodniczącym człowieka, który działa na niekorzyść jednego z państw członkowskich, który wiąże się z nie opozycją, ale z antypaństwowymi czynnikami działającymi w tym państwie, jest działaniem, na które Polska w sposób oczywisty nie może się zgodzić” - zaznaczył minister obrony. 

„Nie może być tak, żeby w sposób zakulisowy, będący wynikiem pewnego układu, w którym najsilniejsze państwo UE – Niemcy, wybierają sobie kandydata, który swoim nazwiskiem i miejscem urodzenia, obywatelstwem przysłonić to, czyim naprawdę interesom służy i z czyjego polecenia podejmuje decyzje” – podkreślił 

Minister Macierewicz zwrócił uwagę, że na naszych oczach dokonuje się niebezpieczne przekształcenie Unii Europejskiej na dwie prędkości. 

„To jest ładna nazwa, za kryje się w rzeczywistości blok państw, które chcą narzucić pozostałym swoją wolę, bez względu na wspólne interesy i bez względu na cały system głoszonych dotychczas wartości” - powiedział. 

„Sytuacja będzie wymagała od całego narodu szczególnie wzmocnionego poczucia jedności i poczucia stania przy wartościach chrześcijańskich i narodowych, jako źródle naszej siły i naszej tożsamości” - zaakcentował na koniec Macierewicz. 

ak 

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook