Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Zadania UE to propaganda. WIDEO

11.03.2017

„Wszystko co dotychczas o Unii Europejskiej było mówione, reklamowane i przedstawiane, zostanie zakwestionowane” - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie dla Telewizji Trwam, komentując sprawę powołania Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Okaże się, że organizacja która podkreśla, że jej zadaniem jej demokracja i szerzenie demokracji, praworządność i szerzenie praworządność, jej zadaniem jest podmiotowość członków tej organizacji, czyli członków którzy wspierają się nawzajem, aby realizować wspólne cele, że to wszystko jest po prostu propaganda” - ocenił minister. 

Antoni Macierewicz, wypowiadał się jeszcze przed znajomością werdyktu w sprawie powołania nowego szefa RE. Jego zdaniem to „olbrzymi cios w sposób widzenia wolnego świata i naszej przynależności do tej organizacji” oraz ogromna kompromitacja zasad demokracji. 

„Wstrząsające są zadania, które podejmował pan Donald Tusk, przecież wymierzone w kluczowe interesy Rzeczypospolitej Polskiej” - dodał Macierewicz.

„Wybranie przewodniczącym człowieka, który działa na niekorzyść jednego z państw członkowskich, który wiąże się z nie opozycją, ale z antypaństwowymi czynnikami działającymi w tym państwie, jest działaniem, na które Polska w sposób oczywisty nie może się zgodzić” - zaznaczył minister obrony. 

„Nie może być tak, żeby w sposób zakulisowy, będący wynikiem pewnego układu, w którym najsilniejsze państwo UE – Niemcy, wybierają sobie kandydata, który swoim nazwiskiem i miejscem urodzenia, obywatelstwem przysłonić to, czyim naprawdę interesom służy i z czyjego polecenia podejmuje decyzje” – podkreślił 

Minister Macierewicz zwrócił uwagę, że na naszych oczach dokonuje się niebezpieczne przekształcenie Unii Europejskiej na dwie prędkości. 

„To jest ładna nazwa, za kryje się w rzeczywistości blok państw, które chcą narzucić pozostałym swoją wolę, bez względu na wspólne interesy i bez względu na cały system głoszonych dotychczas wartości” - powiedział. 

„Sytuacja będzie wymagała od całego narodu szczególnie wzmocnionego poczucia jedności i poczucia stania przy wartościach chrześcijańskich i narodowych, jako źródle naszej siły i naszej tożsamości” - zaakcentował na koniec Macierewicz. 

ak 

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook