Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Zadania UE to propaganda. WIDEO

11.03.2017

„Wszystko co dotychczas o Unii Europejskiej było mówione, reklamowane i przedstawiane, zostanie zakwestionowane” - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie dla Telewizji Trwam, komentując sprawę powołania Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Okaże się, że organizacja która podkreśla, że jej zadaniem jej demokracja i szerzenie demokracji, praworządność i szerzenie praworządność, jej zadaniem jest podmiotowość członków tej organizacji, czyli członków którzy wspierają się nawzajem, aby realizować wspólne cele, że to wszystko jest po prostu propaganda” - ocenił minister. 

Antoni Macierewicz, wypowiadał się jeszcze przed znajomością werdyktu w sprawie powołania nowego szefa RE. Jego zdaniem to „olbrzymi cios w sposób widzenia wolnego świata i naszej przynależności do tej organizacji” oraz ogromna kompromitacja zasad demokracji. 

„Wstrząsające są zadania, które podejmował pan Donald Tusk, przecież wymierzone w kluczowe interesy Rzeczypospolitej Polskiej” - dodał Macierewicz.

„Wybranie przewodniczącym człowieka, który działa na niekorzyść jednego z państw członkowskich, który wiąże się z nie opozycją, ale z antypaństwowymi czynnikami działającymi w tym państwie, jest działaniem, na które Polska w sposób oczywisty nie może się zgodzić” - zaznaczył minister obrony. 

„Nie może być tak, żeby w sposób zakulisowy, będący wynikiem pewnego układu, w którym najsilniejsze państwo UE – Niemcy, wybierają sobie kandydata, który swoim nazwiskiem i miejscem urodzenia, obywatelstwem przysłonić to, czyim naprawdę interesom służy i z czyjego polecenia podejmuje decyzje” – podkreślił 

Minister Macierewicz zwrócił uwagę, że na naszych oczach dokonuje się niebezpieczne przekształcenie Unii Europejskiej na dwie prędkości. 

„To jest ładna nazwa, za kryje się w rzeczywistości blok państw, które chcą narzucić pozostałym swoją wolę, bez względu na wspólne interesy i bez względu na cały system głoszonych dotychczas wartości” - powiedział. 

„Sytuacja będzie wymagała od całego narodu szczególnie wzmocnionego poczucia jedności i poczucia stania przy wartościach chrześcijańskich i narodowych, jako źródle naszej siły i naszej tożsamości” - zaakcentował na koniec Macierewicz. 

ak 

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook