Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: "Wznowić śledztwo smoleńskie"

20.10.2014

"Mamy pełny materiał dowodowy wskazujący, że katastrofa przebiegała zupełnie inaczej." Antoni Macierewicz twierdzi, że III Konferencja Smoleńska, podobnie jak dwie poprzednie, także będzie obfitować w wyniki podważające oficjalną wersję przebiegu katastrofy 10/04/2010.

- Presja rządu i niektórych mediów jest tak wielka, że wokół badań tragedii smoleńskiej zapanowała cisza, przerywana tylko wyzwiskami funkcjonariuszy rządowych i ich klakierów – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Antoni Macierewicz.

W Warszawie odbywa się dziś III Konferencja Smoleńska. Uczeni z Polski i zza granicy prezentują wyniki swoich badań nad przyczynami i przebiegiem katastrofy smoleńskiej.

Zdaniem Macierewicza już poprzednie konferencje wykazały, że tragedia smoleńska wyglądała inaczej niż zaprezentował to oficjalny rządowy raport komisji Jerzego Millera i MAK.

- Jedno z ustaleń Konferencji brzmiało: „Powszechnie znane prawa fizyki wykluczają możliwość przebiegu wypadków przedstawionego w raportach MAK‑u i komisji Millera. Nawet dla osób całkowicie pozbawionych wiedzy z dziedziny mechaniki jest oczywiste, że kadłub samolotu spoczywający na lotnisku w Smoleńsku został rozerwany, a nie zgnieciony” – powiedział Macierewicz o zeszłorocznym spotkaniu naukowców.

Według posła niezbędne jest, aby państwo polskie otworzyło śledztwo.

- Apelujemy do premier Ewy Kopacz, aby Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego na nowo przeanalizowała katastrofę smoleńską. Raport Jerzego Millera jest miękką wersją stanowiska Federacji Rosyjskiej, sformułowanego przez gen. Tatianę Anodinę. Mamy pełny materiał dowodowy wskazujący, że katastrofa przebiegała zupełnie inaczej. W tej sytuacji obowiązkiem KBWLLP jest ponownie zbadać katastrofę – powiedział przewodniczący sejmowej komisji badającej tragedię smoleńską.

Slaw/ "Gazeta Polska Codziennie"

[FOTO: wPolityce.pl]

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook