Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Wojska USA w Polsce to sukces rządu

01.04.2016

"Polska ma szansę na rzeczywiste bezpieczeństwo. Szczyt NATO to bezpieczeństwo potwierdzi".

Antoni Macierewicz w swoim felietonie „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i TV Trwam podkreślał jak ważne jest, aby polska polityka zagraniczna była prowadzona w sposób niezależny od obcych nacisków.

Dzięki twardej i nie zachowawczej polityce rządu premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy udało się w ostatnim czasie m.in. uzyskać zapewnienie od rządu Stanów Zjednoczonych na stacjonowanie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej (w tym Polski) amerykańskiej brygady pancernej. Według ministra to siła, z która powinien liczyć się każdy przeciwnik. To jednak – jak zaznaczył Antoni Macierewicz – jeszcze nie wszystkie dobre wiadomości dla obronności naszego kraju.

"Efektem następnych ćwiczeń NATO, odbywających się w naszym kraju tzw. ćwiczeń Anakonda 16, które zgromadzą blisko 20 tys. żołnierzy […], będzie to, że sprzęt bojowy, który zostanie użyty w trakcie tych ćwiczeń, pozostanie już w Polsce" – zdradził szef MON-u.

"Na terenie Europy do lutego 2017 roku zostaną rozmieszczone bazy materiałowe, które będą służyły możliwości przerzucenia w każdym momencie – poza tą brygadą rozmieszczoną na stałe […] na terenie Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej dodatkowej brygady wojsk amerykańskich" – podkreślił szef MON.

Szef ministerstwa obrony narodowej powiedział, że wojska amerykańskie, które miałyby stacjonować na terenie m.in. naszego kraju mogą zostać jeszcze wzmocnione oddziałami NATO. Według ministra decyzje naszych sojuszników, które zostały podjęte w ciągu ostatnich dni obalają retorykę, którą próbowała wprowadzić opozycja i niektóre media w Polsce. Równocześnie jak wskazuje minister Macierewicz potwierdziło się, że tylko prowadząc twardą i zdecydowaną politykę zagraniczną można zadbać o bezpieczeństwo własnego kraju.

"Widać, że stanowcza, zdecydowana, oparta na zasadzie suwerenności polskiego państwa polityka rządu pani Beaty Szydło, realizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, jest skuteczna. Licytowanie w dół, co było tak charakterystyczne dla ekipy PO, ciągłe cofanie się, oglądanie na innych, uzależnianie się od tego, co się stanie w Brukseli lub w światowych mediach […] prowadziło jedynie do zaniżania bezpieczeństwa Polski i narażania nas na coraz większe straty. Polityka zdecydowania okazała się skuteczna. Polska ma szansę na rzeczywiste bezpieczeństwo. Zaś szczyt NATO – który nie ma już wątpliwości, że z pewnością odbędzie się w Warszawie – to bezpieczeństwo potwierdzi. Tak właśnie wygląda różnica między polityką niepodległościową, a polityką, która stawia na zależność od możnych. Dzisiaj decyduje polityka niepodległościowa" – zaznaczył  minister Antoni Macierewicz.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook