Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: „Widać, że prezydent się boi”

19.08.2014

„Od 2008 roku wszystkie dokumenty, o których pisze „Wprost”, znajdują się w dwóch miejscach. Posiada je prezydent Bronisław Komorowski i Kontrwywiad. Jeżeli nastąpił wyciek, to jego źródła trzeba szukać właśnie w tych miejscach” – powiedział na antenie Telewizji Republika poseł PiS, były minister spraw wewnętrznych Antoni Macierewicz.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie sprawdzające, czy doszło do ujawnienia lub nielegalnego wykorzystania ściśle tajnych informacji, które – jak pisze "Wprost" – były podstawą do opracowania aneksu do raportu Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

Antoni Macierewicz podkreślał, że materiały opublikowane przez tygodnik nie są prawdziwymi dokumentami. Twórcom artykułu zarzucał również niekompetencję i mylne łączenie faktów.

„To, co zostało zaprezentowane w publikacji, na pewno nie jest dokumentem WSI, to są wydruki, które nie mają cech dokumentu” – podkreślał. „Publikacja zawiera wiele głupot i świadczy o niekompetencji autorów, którzy nie widzą, co było w aneksie i nie wiedzą jak działały służby WSI” – mówił. Zaznaczył jednak, że pozytywnym aspektem publikacji jest ujawnienie prawdy o błędach popełnianych przez WSI.

„Jest tam wiele informacji pokazujących niekompetencję WSI, warto się z nimi zapoznać” – stwierdził. „Materiały pokazują przestępczą działalność WSI w sposób dobitny”– dodał poseł PiS.

Zdaniem Macierewicza, prezydent Komorowski liczy na to, że do momentu wyborów prezydenckich sprawa ucichnie, ponieważ obawia się powiązań swojej osoby z tym, co dzieje się wokół WSI.

„Jeżeli prezydent Komorowski myśli, że w ten sposób sprawa zostanie rozładowana to głęboko się myli” – podkreślił. „Widać, że prezydent się boi. Nie mam wątpliwości, że widać dużą nerwowość po jego stronie, może myśli, że dokumenty wyciekły z jego kancelarii” – zaznaczył były minister spraw wewnętrznych.

Ryb, TV Republika

Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook