Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: W sprawie 10/04 trzeba wziąć się za solidną pracę

14.10.2015

„Należy pogratulować Holendrom, że tak szybko udało im się zebrać dowody i sporządzić raport”.

Antoni Macierewicz z uznaniem wypowiada się o holenderskim śledztwie dotyczącym tragedii lotu MH17. „Należy pogratulować Holendrom, że w tak krótkim czasie udało im się zebrać dowody i sporządzić raport. Widać, że potrafią zadbać o swoje interesy” – stwierdził w Telewizji Republika Macierewicz.

Wiceprezes PiS wskazał, że w przypadku katastrofy smoleńskiej mamy do czynienia z materiałami pochodzącymi od strony rosyjskiej, która twierdzi, że przeprowadziła sekcje zwłok ofiar dramatu z 10 kwietnia 2010 r. Ubolewał, że taki stan rzeczy respektują polskie sądy.

„Trzeba jasno powiedzieć, że racje ma prof. Marek Żylicz, który na łamach prasy oświadczył, że badanie katastrofy smoleńskiej musi zostać wznowione” – powiedział gść TV Republika. Przypomniał, że prof. Żylicz był głównym prawnikiem Donalda Tuska i współpracownikiem Komisji Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP).

Macierewicz przypomniał, że zespół Laska był propagandowym gremium, zlikwidowanym w końcu przez premier Ewę Kopacz. Dodał, że rekonstrukcja wraku jest w przypadku takich katastrof jednym z najważniejszych elementów dochodzenia do prawdy. „Nasz zespół parlamentarny postępował według zasad opisanych w podręcznikach ICAO” – przypomniał.

Polityk przypomniał, że kiedy Tusk i Putin spotkali się na miejscu katastrofy, prezydent Rosji zaprezentował polskiemu premierowi inną wersją wydarzeń niż ta, która utrwaliła się później. „Putin nie mówił o żadnej beczce ani brzozie. Mówił o tym, że samolot przyziemił kołami do ziemi. Jednak po dziś dzień utrwaliła się ta wersja wydarzeń, która kieruje atak na prezydenta i polskich pilotów” – powiedział.

Zdaniem Macierewicza, aby wyjaśnić tragedię smoleńską należy "wziąć się za solidną pracę, wznowić działania KBWLLP, powołać zespół prokuratorów w prokuraturze powszechnej i uznać, że jest to naprawdę ważne śledztwo, wymagające niezbędnych sił i środków". Dodał, że jeśli to wszystko dojdzie do skutku, to jego zdaniem sprawa szybko zostanie rozwikłana.

ez

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook