Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: W sprawie 10/04 trzeba wziąć się za solidną pracę

14.10.2015

„Należy pogratulować Holendrom, że tak szybko udało im się zebrać dowody i sporządzić raport”.

Antoni Macierewicz z uznaniem wypowiada się o holenderskim śledztwie dotyczącym tragedii lotu MH17. „Należy pogratulować Holendrom, że w tak krótkim czasie udało im się zebrać dowody i sporządzić raport. Widać, że potrafią zadbać o swoje interesy” – stwierdził w Telewizji Republika Macierewicz.

Wiceprezes PiS wskazał, że w przypadku katastrofy smoleńskiej mamy do czynienia z materiałami pochodzącymi od strony rosyjskiej, która twierdzi, że przeprowadziła sekcje zwłok ofiar dramatu z 10 kwietnia 2010 r. Ubolewał, że taki stan rzeczy respektują polskie sądy.

„Trzeba jasno powiedzieć, że racje ma prof. Marek Żylicz, który na łamach prasy oświadczył, że badanie katastrofy smoleńskiej musi zostać wznowione” – powiedział gść TV Republika. Przypomniał, że prof. Żylicz był głównym prawnikiem Donalda Tuska i współpracownikiem Komisji Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP).

Macierewicz przypomniał, że zespół Laska był propagandowym gremium, zlikwidowanym w końcu przez premier Ewę Kopacz. Dodał, że rekonstrukcja wraku jest w przypadku takich katastrof jednym z najważniejszych elementów dochodzenia do prawdy. „Nasz zespół parlamentarny postępował według zasad opisanych w podręcznikach ICAO” – przypomniał.

Polityk przypomniał, że kiedy Tusk i Putin spotkali się na miejscu katastrofy, prezydent Rosji zaprezentował polskiemu premierowi inną wersją wydarzeń niż ta, która utrwaliła się później. „Putin nie mówił o żadnej beczce ani brzozie. Mówił o tym, że samolot przyziemił kołami do ziemi. Jednak po dziś dzień utrwaliła się ta wersja wydarzeń, która kieruje atak na prezydenta i polskich pilotów” – powiedział.

Zdaniem Macierewicza, aby wyjaśnić tragedię smoleńską należy "wziąć się za solidną pracę, wznowić działania KBWLLP, powołać zespół prokuratorów w prokuraturze powszechnej i uznać, że jest to naprawdę ważne śledztwo, wymagające niezbędnych sił i środków". Dodał, że jeśli to wszystko dojdzie do skutku, to jego zdaniem sprawa szybko zostanie rozwikłana.

ez

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook