Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz w „Newsweek Europe": musimy mieć się na baczności

13.11.2016

Na łamach europejskiej edycji "Newsweeka" ukazał się obszerny tekst Antoniego Macierewicza. Szef MON, oceniając zagrożenia dla Polski podkreśla, że musimy zabezpieczyć naszą niepodległość.

Minister obrony narodowej pisze o Piłsudskim jako „architekcie polskiej niepodległości’, Bitwie Warszawskiej, inwazji na Polskę podczas II wojny światowej oraz heroicznej walce polskiego podziemia zarówno z Niemcami, jak i z Sowietami. 

Macierewicz podkreśla, że pierwsze wolne wybory odbyły się w naszym kraju 27 października 1991 r., a nie 4 czerwca 1989 r. Jak przekonuje, nie byłoby wolnej Polski bez "Solidarności".

„Od ponad ćwierćwiecza Polska jest niepodległym państwem. Niestety, nic nie jest dane nam raz na zawsze i pojawia się coraz więcej zagrożeń dla naszej wolności i niepodległości” - pisze szef MON. 

Przypominając o inwazji na Gruzję w 2008 r., Macierewicz podkreśla, że dwa lata później Lech Kaczyński zginął w katastrofie w Smoleńsku, a jej przyczyny nigdy nie zostały wyjaśnione, ponieważ Rosja wykazuje "niechęć do współpracy" w tej sprawie.

To dlatego- zaznacza szef MON- rząd PiS postanowił zreformować politykę obronną, skupiając się na trzech priorytetach. „Po pierwsze – wzmocnienie obecność sił NATO w Europie Środkowej i Wschodniej” - tłumaczy. 

Według niego odkąd PIS doszedł do władzy wydatki na obronność wzrosły do poziomu 2 proc. PKB, a „polska armia pracuje obecnie nad zakupem skutecznego systemu obrony przeciwrakietowej”. „To nasz drugi priorytet” - przekonuje. Minister obrony przypomina również o aneksji Krymu i trwającej na Ukrainie wojnie hybrydowej z Rosją.

„Dlatego zdecydowaliśmy się powołać nowy rodzaj sił zbrojnych – obronę terytorialną. Jej głównym zadaniem będzie zwalczanie potencjalnych ataków mających na celu destabilizację kraju za pomocą środków, które nie spełniają kryteriów określonych w konwencjonalnej inwazji wojskowej ( zielone ludziki, działania nieregularne, cyberprzestrzeń, wojna psychologiczna” - czytamy w "Newsweek Europe".

„Jako naród, który tak wysoko ceni sobie własną niezależność, musimy mieć się na baczności. Po tym wszystkim, ceną wolności jest wieczna czujność” - podkreśla Macierewicz.

Ryb, Newsweek Europe

Fot. [PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook