Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Vega posłuchał ludzi z WSI

04.10.2014

„Oni tak bardzo funkcjonują w życiu publicznym, że człowiek niezorientowany może ulec”.

Coraz głośniejszy staje się film Patryka Vegi pt. „Służby specjalne”. W ocenie Antoniego Macierewicza reżyser tworząc swój obraz posłuchał ludzi z WSI.

„To dość częste zjawisko, bo oni tak bardzo funkcjonują w życiu publicznym, że człowiek niezorientowany może ulec” – podkreślił. „Nie można mieć nawet do niego o to pretensji” – dodał były likwidator WSI w TV Republika.

Macierewicz wskazał, że choć w filmie nie pokazano, że służby były dobre, ale wskazano, że likwidowali je dyletanci. „Bo przecież jeśli ktoś był harcerzem i to z "Czarnej Jedynki", organizował pomoc w ramach KOR, nie może likwidować służb...” – mówił. „Istotą problemu nie było tylko to, że zlikwidowaliśmy WSI, ale że stworzyliśmy nową służbę” – tłumaczył, dodając, że służba ta jest dziś niszczona pod rządami Platformy Obywatelskiej.

Macierewicz wskazał również na znaczącą rolę służb w ostatnich latach. Polityk dodaje, że życie polityczne, publiczne po drugiej wojnie światowej było zdominowane przez służby. Wskazał, że mieliśmy już wcześniej inne produkcje, w których jasno widać było działanie służb. Jako przykłady wymienił „Psy” i „Uprowadzenie Agaty”.

Wszystkie te filmy mają – w opinii polityka PiS – jeden wspólny mianownik. „Zlepia się bardzo wiele różnych wydarzeń i wszystkie opatruje się tą samą pieczęcią - sianiem strachu” - przekonywał.

ez
[Fot. Youtube.pl/TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook