Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz ujawnia skalę inwigilacji przez SKW. [WIDEO]

13.05.2016

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej odsłonił kulisy działań SKW: sprawdź, kto był inwigilowany!

Jak mówił minister Antoni Macierewicz w co tygodniowym felietonie pt. „Głos Polski” na antenie Telewizji Trwam:

"Jestem państwu winny szczególne sprostowanie. Wczoraj wieczorem, podczas wystąpienia w Sejmie, w ramach prezentacji sprawozdania ze stanu, jaki zastałem jesienią 2015 roku, mówiłem o blisko 20 politykach i dziennikarzach, którzy byli kontrolowani, inwigilowani przez służby specjalne i o 4-5 instytucjach publicznych, które były inwigilowane. To pomyłka - tych osób było co najmniej 44, a jeżeli uwzględnić osoby, o których z racji tajemnicy państwowej nie można, to liczba urosłaby do 60. A instytucji było co najmniej 15. W tym biura poselskie posła Dziedziczaka, posła Suskiego… Warto też przywołać nazwiska premiera Olszewskiego i Romualda Szeremietiewa, a także Artura Zawiszy. Tych nazwisk jest blisko łącznie 60: a 44 należą do osób publicznych

Proszę przyjąć to sprostowanie, bo nie chciałbym, by powstało wrażenie, że coś w tej sprawie było przeze mnie ukrywane. Być może w toku dalszych badań okaże się, że ten krąg był jeszcze szerszy niż informacje, które posiadam dziś. (…) To pokazuje bardzo ważny element audytu i chciałbym podkreślić, że moja intencja jest taka, by takie sprawozdania były częściej przedkładane opinii publicznej. Zarówno z tego stanu wiedzy o tym, w jakim stanie znajdowały się ministerstwa, jak i z tego, co robimy po objęciu urzędu.

Staram się państwu przedkładać takie sprawozdania, ale podsumowanie przekazałem już do pani premier - liczy ono kilkadziesiąt stron i obejmuje złożone projekty ustaw, liczne już uchwalone przez Sejm i podpisane przez prezydenta (…), ale też negocjacji, jakie minister obrony narodowej prowadzi z sojusznikami.

Przez ostatnie 5 miesięcy rząd skupił się przede wszystkim na naprawie tego wszystkiego, całej tej krzywdy, jaką wyrządzono Polsce w ostatnich latach. Naprawianie istotnych kwestii, na bieżącej kwestii - zbyt mało mówiliśmy o stanie, w jakim zastaliśmy Polskę, zbyt mało mówiliśmy o skali zła, jakie wyrządzała Platforma. Powstało wrażenie, że jesteśmy wycofani i godzimy się z absurdalnymi i kłamliwymi oskarżeniami, jakie padają z mediów głównego nurtu.

Nie zgadzamy się i widzimy w tym rzeczywisty atak na polską rację stanu. Atak, którego celem jest niedopuszczenie do tego, by Polska odrodziła się jako kraj ludzi wolnych, zakorzenionych w tradycji chrześcijańskiej. A taki jest cel rządu premier Beaty Szydło, partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Po to służymy Polsce".

ZOBACZ WIDEO:

LL

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook