Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Trzeba wznowić postępowanie

10.04.2012

Kluczową sprawą jest wznowienie rzetelnego postępowania wyjaśniającego – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS Antoni Macierewicz.

Stefczyk.info: Ostatnie tygodnie to czas prezentowania badań wyników nowych ekspertyz przygotowanych dla zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską. C one wnoszą do sprawy?

Antoni Macierewicz: Podsumowanie ostatnich wyników naszych badań zostało przygotowane dla Polskiej Agencji Prasowej. To opracowanie jest pełne i rzetelnie pokazuje ostatnie nasze ustalenia. Ja tylko zaznaczę, że wniosek, jaki z nich płynie jest oczywisty. Jedyną hipotezą, jaką obecnie dysponujemy jest hipoteza sformułowana przez doktora Szuladzińskiego, eksperta pracującego w Australii. Ta hipoteza mówi, że przyczyną tragedii były dwie eksplozje w ostatnich sekundach lotu. Jednak to podsumowanie naszych najważniejszych badań jest nieporównanie szersze. Puentą jego jest odpowiedzialność rosyjska za katastrofę oraz współodpowiedzialność ze strony niektórych członków rządu premiera Tuska oraz jego samego. On również jest winny ukrywania dowodów w tej sprawie.

Jakich?

Najbardziej spektakularnym przykładem jest sprawa raportu, jaki 15 kwietnia dotarł do premiera oraz ministra Klicha. Obaj zastanawiają się kilka dni potem jak ukryć ten dowód. Tymczasem on jednoznacznie stwierdza, że wina za katastrofę leży po stronie rosyjskiej. Ten dokument nigdy się w materiałach śledztwa nie znalazł. Wiele dokumentów przetrzymywał również minister Sikorski. Dopiero niedawno je przekazał.

O czym to świadczy?

O tym, że nie tylko na etapie wstępnym, przy dzieleniu wizyt na dwie, nie informując prezydent o tym, że lotnisko jest nieprzygotowane, nie zabezpieczając nadania odpowiedniego statusu wizycie, nie załatwiając ochrony BOR mamy do czynienia ze współdziałaniem członków rządu Polskiego z Rosją. Sprawa świadomości wydarzeń oraz odpowiedzialności personalnej będzie przez nas jeszcze długo, długo badana.

Jarosław Kaczyński mówił ostatnio o ewentualnym uchwaleniu ustawy, która dotyczyłaby śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. To dobra droga?

Śledztwo w tej sprawie musi zostać wznowione. To nie ulega dla mnie wątpliwości. Jeśli nie będzie  innego wyjścia, jeśli rządzący inaczej nie będą w stanie to zrobić, to trzeba ich przekonać czy ponaglić ustawą. Jednak kluczową sprawą jest wznowienie rzetelnego postępowania wyjaśniającego.

Rozmawiał saż
[Fot. Raport PKBWL]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook