Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: To wielkie niedopatrzenie SKW

13.10.2014

„Mamy do czynienia, delikatnie mówiąc, z dużym niedopatrzeniem Służby Kontrwywiadu Wojskowego za czasów, gdy rządy objął Donald Tusk” – mówi na temat płk Raczyńskiego w rozmowie z TV Republika wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Płk Ryszard Raczyński, który w czasie katastrofy smoleńskiej pełnił funkcję dowódcy 36. specpułku, jest podejrzewany przez IPN o kłamstwo lustracyjne – donosi Gazeta Polska „Codziennie”.

Proces oficera ruszył w ubiegłym tygodniu. Pułkownik nie wpisał w oświadczeniu, że w latach 80. był tajnym współpracownikiem Wojskowych Służb Wewnętrznych - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Zdaniem byłego szefa SKW, posła PiS Antoniego Macierewicza, to skandal, że takie osoby mogły sprawować tak odpowiedzialne funkcje:

„Mamy do czynienia, delikatnie mówiąc, z dużym niedopatrzeniem Służby Kontrwywiadu Wojskowego za czasów, gdy rządy objął Donald Tusk” - mówi wiceprezes PiS w rozmowie z TV Republika.

Jak dodaje:

„Przed wydaniem certyfikatu dostępności do informacji niejawnej osobie na takim stanowisku należało jego przeszłość sprawdzić, tym bardziej, że posądzany jest o współpracę z komunistycznymi służbami” - zaznacza Macierewicz.

W rozmowie z "GPC" poseł Macierewicz tłumaczył, że sprawa płk. Raczyńskiego to nie pierwszy przypadek człowieka podejrzanego o kontakty z komunistycznymi służbami, związany z tragedią smoleńską. "Niepokojąca jest tak duża obecność tajnych współpracowników wojskowych i cywilnych komunistycznych tajnych służb w sprawie zbrodni smoleńskiej" - tłumaczy. Dodaje, że obawia się, iż "po 2007 roku zlekceważono zagrożenie płynące z braku lustracji w aparacie rządowym i w systemie bezpieczeństwa państwa". "Z pewnością miały na to wpływ ówczesne próby rehabilitacji komunistycznych służb wojskowych" - wskazuje wiceprezes PiS.

TV Republika, lz
[fot: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook