Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: To wielkie niedopatrzenie SKW

13.10.2014

„Mamy do czynienia, delikatnie mówiąc, z dużym niedopatrzeniem Służby Kontrwywiadu Wojskowego za czasów, gdy rządy objął Donald Tusk” – mówi na temat płk Raczyńskiego w rozmowie z TV Republika wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Płk Ryszard Raczyński, który w czasie katastrofy smoleńskiej pełnił funkcję dowódcy 36. specpułku, jest podejrzewany przez IPN o kłamstwo lustracyjne – donosi Gazeta Polska „Codziennie”.

Proces oficera ruszył w ubiegłym tygodniu. Pułkownik nie wpisał w oświadczeniu, że w latach 80. był tajnym współpracownikiem Wojskowych Służb Wewnętrznych - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Zdaniem byłego szefa SKW, posła PiS Antoniego Macierewicza, to skandal, że takie osoby mogły sprawować tak odpowiedzialne funkcje:

„Mamy do czynienia, delikatnie mówiąc, z dużym niedopatrzeniem Służby Kontrwywiadu Wojskowego za czasów, gdy rządy objął Donald Tusk” - mówi wiceprezes PiS w rozmowie z TV Republika.

Jak dodaje:

„Przed wydaniem certyfikatu dostępności do informacji niejawnej osobie na takim stanowisku należało jego przeszłość sprawdzić, tym bardziej, że posądzany jest o współpracę z komunistycznymi służbami” - zaznacza Macierewicz.

W rozmowie z "GPC" poseł Macierewicz tłumaczył, że sprawa płk. Raczyńskiego to nie pierwszy przypadek człowieka podejrzanego o kontakty z komunistycznymi służbami, związany z tragedią smoleńską. "Niepokojąca jest tak duża obecność tajnych współpracowników wojskowych i cywilnych komunistycznych tajnych służb w sprawie zbrodni smoleńskiej" - tłumaczy. Dodaje, że obawia się, iż "po 2007 roku zlekceważono zagrożenie płynące z braku lustracji w aparacie rządowym i w systemie bezpieczeństwa państwa". "Z pewnością miały na to wpływ ówczesne próby rehabilitacji komunistycznych służb wojskowych" - wskazuje wiceprezes PiS.

TV Republika, lz
[fot: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook