Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: świadome działanie BOR i Millera

02.03.2012

Antoni Macierewicz złożył doniesienie do prokuratura generalnego o popełnieniu przestępstwa przez Jerzego Millera, wówczas ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz gen. Mariana Janickiego. Chodzi o nieprawidłowości przy przygotowywaniu wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. Poseł PiS w rozmowie z nami nazywa je celowym działaniem.

Zespół parlamentarny już latem zeszłego roku wskazywał na to, że pan minister Miller jest odpowiedzialny za nieprzygotowanie bezpieczeństwa prezydenta Rzeczypospolitej i całej delegacji rządowej. Odpowiednie dokumenty zestawiliśmy w „Białej Księdze”.

Było dla nas niezrozumiałe, dlaczego w raporcie pana Millera sprawa jego osobistej odpowiedzialności i BOR-u nie jest ujęta i dlaczego premier powierzył tak wysoką funkcję – szefa komisji wyjaśniającej katastrofę – człowiekowi, który sam z racji urzędu był zainteresowany ukrywaniem prawdy.

Doniesienie o przestępstwie, które zostało wczoraj przekazane do Prokuratora Generalnego wskazujące na popełnienie przestępstwa z art. 231 par. 2 kodeksu karnego zagrożony karą więzienia do 10 lat zostało skierowane wobec bardzo profesjonalnej i niesłychanie szerokiej – zawartej na 60 stronach maszynopisu – oceny działań Biura Ochrony Rządu i jego kierownictwa oraz ministra Millera dokonanej przez dwóch wysokich funkcjonariuszy BOR. Jeden z nich, płk Tomasz Grudziński był wiceszefem Biura, a mjr Robert Terela – pirotechnikiem.

Ich konkluzje są jednoznaczne i wstrząsające. Mówią oni bowiem, że to nie był przypadek, niechlujstwo ani nieporozumienie, lecz świadome działanie na rzecz obniżenia bezpieczeństwa prezydenta RP oraz elity państwa polskiego.

Talie oskarżenie, sformułowane przez ludzi kompetentnych, miarodajnych, niezaangażowanych politycznie musi być wzięte pod uwagę przez prokuraturę. Gdybyśmy tego zawiadomienia nie złożyli, bylibyśmy współodpowiedzialni za ukrywanie tych przerażających faktów.

Liczę, że prokuratura wyciągnie z tego wszystkie wnioski.          

not. ruk

[Fot. raport KBWLLP]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook