Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: „Sikorski? Kłamie albo słusznie oskarża Tuska”

25.10.2014

„Sikorski podważył wiarygodność Polski jako członka NATO”- mówi wiceprezes PiS, były szef MSWiA Antoni Macierewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

Jak twierdzi nie nazwałby wypowiedzi byłego szefa MSZ o rzekomym spotkaniu w 2008 r. Tuska z Putinem „wypadkiem”.

„Sikorski od dawna postępuje bardzo konsekwentnie. Dziś wielu ludzi fascynuje się jego wypowiedzią o Donaldzie Tusku i tej propozycji rozbioru Ukrainy […] Pamiętajmy, że w 1996 r. pan Radosław Sikorski w ważnym amerykańskim piśmie „Foreign Affairs” napisał artykuł w którym stwierdził, że dla Polski byłoby lepiej pozbyć się uprzemysłowionego Górnego Śląska, bo wtedy zaczęłaby się lepiej rozwijać” - zaznacza.

Oraz podkreśla, że „to nie oznacza, że sugeruje iż Sikorski jest agentem”. „Niczego nie sugeruje, ale pokazuję fakty. One są ważniejsze niż jakieś ocenne debaty. Pan Radosław Sikorski dość systematycznie robi takie rzeczy, co ma swoje negatywne konsekwencje dla Polski” - mówi. Macierewicz nie wyklucza także, ze Sikorski mści się w ten sposób na Tusku.

„O to trzeba ich pytać. Gdy patrzy się jednak na politykę duetu Tusk—Sikorski po tej wizycie w Moskwie w 2008 r., to była to systematycznie pogłębiana polityka kapitulacji przed Putinem” –dodaje były szef MSWiA. Jak podkreśla, Sikorski raczej nie miał osobistych powodów do zemsty na Tusku.

„To jest człowiek, który długo przebywał w USA i Wielkiej Brytanii, ma dobre koneksje i nie podejmuje decyzji wyłącznie ze względu na swoje ogromne ambicje. Choć niewątpliwie je ma i przezywa w nich zawody” – kontynuuje poseł PiS.

Jak twierdzi, Sikorski powinien zakończyć swoja obecność w polskim życiu politycznym. „Wyjścia są bowiem dwa. Pierwsze-Sikorski oskarżył pana Tuska o zgodę na rozbiór Ukrainy. Drugie – jeżeli rozmowy nigdy nie było, to jest oszczercą i kłamcą, wykorzystującego najwyższe stanowiska do tworzenia kryzysu międzynarodowego stawiającego Polskę w upokarzającej sytuacji” – przekonuje Macierewicz.

Według niego Sikorski podważył wiarygodność Polski jako członka NATO.

Ryb, SE.pl

Fot. [PAP/Rafał Guz]

 

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook