Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: „Sikorski? Kłamie albo słusznie oskarża Tuska”

25.10.2014

„Sikorski podważył wiarygodność Polski jako członka NATO”- mówi wiceprezes PiS, były szef MSWiA Antoni Macierewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

Jak twierdzi nie nazwałby wypowiedzi byłego szefa MSZ o rzekomym spotkaniu w 2008 r. Tuska z Putinem „wypadkiem”.

„Sikorski od dawna postępuje bardzo konsekwentnie. Dziś wielu ludzi fascynuje się jego wypowiedzią o Donaldzie Tusku i tej propozycji rozbioru Ukrainy […] Pamiętajmy, że w 1996 r. pan Radosław Sikorski w ważnym amerykańskim piśmie „Foreign Affairs” napisał artykuł w którym stwierdził, że dla Polski byłoby lepiej pozbyć się uprzemysłowionego Górnego Śląska, bo wtedy zaczęłaby się lepiej rozwijać” - zaznacza.

Oraz podkreśla, że „to nie oznacza, że sugeruje iż Sikorski jest agentem”. „Niczego nie sugeruje, ale pokazuję fakty. One są ważniejsze niż jakieś ocenne debaty. Pan Radosław Sikorski dość systematycznie robi takie rzeczy, co ma swoje negatywne konsekwencje dla Polski” - mówi. Macierewicz nie wyklucza także, ze Sikorski mści się w ten sposób na Tusku.

„O to trzeba ich pytać. Gdy patrzy się jednak na politykę duetu Tusk—Sikorski po tej wizycie w Moskwie w 2008 r., to była to systematycznie pogłębiana polityka kapitulacji przed Putinem” –dodaje były szef MSWiA. Jak podkreśla, Sikorski raczej nie miał osobistych powodów do zemsty na Tusku.

„To jest człowiek, który długo przebywał w USA i Wielkiej Brytanii, ma dobre koneksje i nie podejmuje decyzji wyłącznie ze względu na swoje ogromne ambicje. Choć niewątpliwie je ma i przezywa w nich zawody” – kontynuuje poseł PiS.

Jak twierdzi, Sikorski powinien zakończyć swoja obecność w polskim życiu politycznym. „Wyjścia są bowiem dwa. Pierwsze-Sikorski oskarżył pana Tuska o zgodę na rozbiór Ukrainy. Drugie – jeżeli rozmowy nigdy nie było, to jest oszczercą i kłamcą, wykorzystującego najwyższe stanowiska do tworzenia kryzysu międzynarodowego stawiającego Polskę w upokarzającej sytuacji” – przekonuje Macierewicz.

Według niego Sikorski podważył wiarygodność Polski jako członka NATO.

Ryb, SE.pl

Fot. [PAP/Rafał Guz]

 

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook