Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: samolot zniszczyła eksplozja

27.10.2014

Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, odniósł się w TVP do zakończonej niedawno Konferencji Smoleńskiej.

„Można stwierdzić, że samolot został zniszczony przez eksplozję. Referat pani prof. Treli i prof. Szymańskiego, jeżeli chodzi o analizę próbek dokonanych przez specjalistów z CLK pokazał, że na szczątkach samolotu był materiał wybuchowy” - stwierdził. Dodał, że ten typ materiału wybuchowego charakterystyczny jest dla specnazu.

Odnosząc się do referatu prof. Kamieńskiej-Treli i prof. Szymańskiego Macierewicz wskazuje, że mamy do czynienia z uznanymi ekspertami. „To są najwybitniejsi specjaliści w Polsce od analiz tego problemu. Dopóki ich opinia nie zostanie poddana badaniom przez niezależną od rządu instytucję, do wtedy ich opinię będziemy uznawać za ostateczną” - dodał.

W jego opinii powinna zostać powołana nowa komisja ds. badania wypadków lotniczych, oczywiście w nowym składzie.

„Nie chcę przesądzać czy wybuch równa się zamach. Wszystko wskazuje dziś, że hipoteza zamachu, że hipoteza szkodliwego działania strony rosyjskiej na szkodę prezydenta RP i państwa polskiego jest prawdopodobna. Najpierw było świadome złe sprowadzanie samolotu. O tym decydowali generałowie w Moskwie” - podsumował.

TK
[Fot. wPolityce.pl/ansa]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook