Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Przy PO Poniatowski był nacjonalistą

19.03.2015

Polecamy rozmowę "wSieci" z politykiem Prawa i Sprawiedliwości!

"Przy politykach Platformy Obywatelskiej król Stanisław August Poniatowski był polskim nacjonalistą" - mówi w rozmowie z tygodnikiem „wSieci” (wydanie właśnie w kioskach) poseł PiS Antoni Macierewicz.

W obszernej rozmowie szef zespołu parlamentarnego badającego tragedię smoleńską ocenia wydarzenia z 10 kwietnia w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz politykę wschodnią obozu władzy.

Prezentujemy fragment rozmowy, który z przyczyn objętościowych nie znalazł się w tygodniku:

W sprawie Smoleńska PiS - z wyjątkiem kampanii prezydenckiej 2010 roku - jasno mówił o możliwości zamachu. Udało się przekonać miliony, by przeciwstawiły się kłamstwu i dezinformacji. W sprawie zagrożenia ze wschodu jest jednak inaczej: opozycja bardzo waży słowa, w obawie, by nie stać się „partią wojny”.

Antoni Macierewicz: Trzeba zabierać głos rozważnie, rozumiejąc wszystkie uwarunkowania. Ale trzeba uważać też, by nie przyczynić się do demobilizacji i dezorientacji Narodu. Całe moje doświadczenie życiowe mówi mi, że jeżeli społeczeństwu przekazuje się prawdę, to część patriotyczna, świadoma, rozumiejąca zagrożenia, pociąga za sobą resztę. A im bardziej środowiska patriotyczne ustępują, decydują się na ukrywanie zagrożeń, tym bardziej nasza sytuacja staje się trudna. Bo skoro nawet elita niepodległościowa nie będzie chciała z różnych powodów głośno mówić, to zwykli ludzie będą milczeli. A Polacy swoje wiedzą. Kto ponosi największą odpowiedzialność za stan armii, gospodarki, polityki zagranicznej, demoralizacji, czym były WSI, jaka jest skala korupcji. A przede wszystkim wiedzą, że obecny rząd błędnie diagnozował sytuację, prowadził błędną politykę i zmarnował siedem ostatnich lat, a dziś bezradnie rzuca się ze skrajności w skrajność. Ten rząd nigdy już nie będzie wiarygodny - ani dla sojuszników, ani dla Polaków.

Pytanie, kiedy te przekonania przełożą się na zmianę.

Polacy oczekują dzisiaj polityki rozsądnej ale odważnej, obrony interesu narodowego, z jasnym, otwartym stawianiem spraw i problemów. W Polsce jest więcej patriotyzmu, niż się elitom wydaje. Problem w tym, że każdy odnosi wrażenie, że jest sam. Ale proszę zobaczyć, jaką reakcję wzbudza choćby przypomnienie na meczu Śląsk - Legia pamięci Danuty Sędzikówny „Inki” i Ani Walentynowicz. Z jakim entuzjazmem przyjmowany jest Andrzej Duda i jak tłumnie Polacy stawiają się na patriotycznych demonstracjach. Bóg, Honor i Ojczyzna to wartości, które wciąż nas kształtują, tylko trzeba o tym głośno mówić i w zgodzie z nimi postępować.

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook