Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: prokuratura ratuje Putina

10.04.2015

Prokuraturę przeraża umiędzynarodowienie Smoleńska - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Antoni Macierewicz, poseł PiS.

Stefczyk.info: Co jest celem operacji prokuratury wojskowej, która tuż przed rocznicą, w toku kampanii wyborczej, eksponuje pseudostenogramy przygotowane wbrew regułom sztuki, za to szkalujące polskich pilotów? Czy chodzi o sprowokowanie opozycji do jakiejś gwałtownej reakcji? Jak pan odczytuje zdarzenia ostatnich dni?

Antoni Macierewicz: Nie, moim zdaniem celem nie jest sprowokowanie opozycji. Celem jest wymuszenie bezradności, wymuszenie pogodzenia się z werdyktem obciążającym pilotów. A w konsekwencji, zakończenie postępowania. Prokuratorzy sami to powiedzieli 27 marca, a dziś powtórzyli: uważają, że wątek rozstrzygnięcia o winie został zakończony. Prokuratura ma świadomość, że sprawa smoleńska stała się już sprawą międzynarodową, między innymi dzięki postawie posłów Prawa i Sprawiedliwości, dzięki rozpoczęciu postępowania w Radzie Europy, dzięki opublikowaniu książki pana Jurgena Rotha. Dlatego prokuratura ucieka do przodu. Za wszelką cenę chce pokazać całemu światu: my tę sprawę zakończyliśmy, nie ma podstaw do międzynarodowego śledztwa, my to już rozwiązaliśmy. W dalej: wszyscy, którzy chcą międzynarodowego śledztwa, są wrogami rządu polskiego, my się nie zgodzimy na żadne międzynarodowe śledztwo. To jest realna motywacja działań prokuratury. Tu wcale nie chodzi o prowokację. Tu chodzi o ratowanie pana Władimira Putina, i tych, którzy są współodpowiedzialni za to, że nie było międzynarodowego śledztwa.

[Fot. Blogpress]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook