Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: prokuratura broni interesów Rosji

22.01.2015

„Prokuratura ma materiał dowodowy, który potwierdza zeznania Wosztyla i Musia”.

Antoni Macierewicz w TV Republika komentował sposób działania prokuratury wojskowej, która oskarżyła pilotów JAK-a o pomyłkę w zeznaniach. Obaj mieli słyszeć, że 10 kwietnia wieża kontroli lotów zezwoliła rządowemu Tupolewowi na zejście do 50 metrów. Zdaniem NPW nic takiego nie miało miejsca.

„Pozbawienie honoru por. Wosztyla i zmarłego płk. Musia jest niezrozumiałe ani w kategoriach moralnych ani w kontekście oceny dowodów w śledztwie. Prokuratura ma materiał dowodowy, który potwierdza ich zeznania. Mam wrażenie, że jacyś socjotechnicy wyobrazili sobie, że jeżeli przekona się opinię publiczna, że to, co zeznali piloci nie jest prawdą, to uda się też wmówić, że przebieg katastrofy wyglądał tak, jak chce tego Rosja” – tłumaczy Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Republika.

Szef zespołu parlamentarnego badającego tragedię smoleńską wskazuje, że opublikowane przez prokuraturę stenogramy z wieży w Smoleńsku są znane od stycznia 2011 roku. „Być może nowa wersja coś wnosi, ale prokuratura nie wskazała na to” – mówił Macierewicz.

„To na co czekamy od ponad 4 lat, to nagrania z magnetofonu drutowego, który wraz z samolotem przyleciał nietknięty do Polski. 12 kwietnia por. Artur Wosztyl przekazał go prokuraturze. Do tego momentu nikt ze służb go nie dotykał. To unikatowy dokument o olbrzymiej wadze. Nie ma innego tak bezspornego dokumentu, bo 99% materiałów była fałszowana przez Rosjan. Jego treść jest też istotna ze względu na zeznania załogi JAKA, por. Wosztyla, śp. płk. Musia o tym, że powinni zejść do 50 m. Prokuratura od 2 lat co kilka miesięcy zapowiada, że go opublikuje” – przypomniał Macierewicz.

„Tak naprawdę te 50m z punktu widzenia tragedii smoleńskiej ma drugorzędne znaczenia. Załoga TU-154 i tak zdecydowała, że odchodzi na drugi krąg na wysokości 100m i wtedy nastąpiła eksplozja. To nie ma głównego znaczenia dla katastrofy, ale ma ogromne znaczenie dla zrozumienia intencji Rosjan, a także dla prawdziwości zeznań świadków, którym zarzuca się kłamstwo. Opublikowanie tych nagrań udowodniłoby złą wolę Rosjan, byłoby taką kropką nad "i", pokazałoby działanie na szkodę polskiego samolotu” – mówił Macierewicz.

Wskazał, że stenogram, który opublikowano, jest niekompletny i nie dotyczy okresu, w którym padały najważniejsze słowa, które miały być zweryfikowane. „Mało tego w tym dokumencie jest komentarz, że urwanie tego fragmentu jest poleceniem prokuratury. A przecież odczytanie tych rozmów jest najprostsze, bo to nagranie jest cały czas w Polsce” – mówił.

„Mjr Maksjan sugeruje, że zeznania ś.p. Płk Musia i por. Wosztyla są niewiarygodne” – mówił Macierewicz. „Pozbawienie honoru por. Wosztyla i zmarłego płk. Musia jest niezrozumiałe ani w kategoriach moralnych ani w kontekście oceny dowodów w śledztwie. Prokuratura ma materiał dowodowy, który potwierdza ich zeznania. Mam wrażenie, że jacyś socjotechnicy wyobrazili sobie, że jeżeli przekona się opinię publiczna, że to, co zeznali piloci nie jest prawdą, to uda się też wmówić, że przebieg katastrofy wyglądał tak, jak chce tego Rosja. Prokuratura broni interesów Rosji kosztem honoru polskich pilotów i pamięci zmarłych” – podsumował.

Macierewicz zapowiedział złożenie wniosku o wszczęcie postępowania karnego. „To nie jest tak, że posługują się dokumentami rosyjskimi, bo innych nie mają. Prokuratura ma dowody z magnetofonu i je fałszuje” - zauważył.

Macierewicz pokazał ekspertyzę, z której wynika, że takie polecenie wydano załodze samolotu IŁ-76, mimo fatalnych warunków pogodowych. „Jest uprawdopodobnione, że takie samo polecenie wydano załodze samolotu TU-154. To byłoby również potwierdzenie zeznań ś.p. Musia, który to słyszał. Zeznania Musia i Wosztyla są spójne” – zaznaczył Macierewicz.

ez,Telewizjarepublika.pl

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook