Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: prawda o 10/04 zbliża się wielkimi krokami

23.10.2014

„III Konferencja Smoleńska koncentrowała się wokół wybuchu tupolewa”.

Antoni Macierewicz wskazuje, że III Konferencja Smoleńska, była ważnym wydarzeniem dla śledztwa smoleńskiego. „Wygłoszono na niej blisko 20 niesłychanie ważnych, interesujących i pogłębiających wiedzę referatów. Wykłady koncentrowały się wokół analizy przebiegu katastrofy, eksplozji samolotu i jej konsekwencji, a także jej charakterystyki. Mówiono również o śladach wybuchu, o tym jakie przyniosła one skutki w terenie” - tłumaczy Macierewicz portalowi wPolityce.pl.

Dodaje, że ważne było, że prof. Witakowski nakreślił perspektywę badawczą dla Konferencji. „Konferencja ma się obecnie skupić na tym, by w oparciu o dane geodezyjne, ustalić precyzyjnie miejsce położenia poszczególnych fragmentów samolotu i ciał. Na tej podstawie ma dojść do odtworzenia miejsca, w których rozpadały się poszczególne części maszyny. W oparciu o rozkład szczątków samolotu można wykonać taką analizę, by „podnieść” te części z ziemi i „złożyć” ten samolot w całość, a następnie pokazać poszczególne fazy jego rozpadu. W ten sposób uda się zweryfikować wiedzę dotyczącą przebiegu tragedii smoleńskiej, która wynika z innych źródeł. Komisję czeka gigantyczne zadanie” - tłumaczy przewodniczący zespołu smoleńskiego.

Wiceprezes PiS wskazuje, że „coraz więcej mediów zdaje sobie sprawę, że wobec zwrotu, jaki czyni rząd, wobec świadomości, że przyznanie się do prawdy o przebiegu dramatu smoleńskiego, jest nieuchronne i zbliża się wielkimi krokami, nie warto włączać się w upowszechnianie kłamstwa”.

TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook