Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: prawda o 10/04 zbliża się wielkimi krokami

23.10.2014

„III Konferencja Smoleńska koncentrowała się wokół wybuchu tupolewa”.

Antoni Macierewicz wskazuje, że III Konferencja Smoleńska, była ważnym wydarzeniem dla śledztwa smoleńskiego. „Wygłoszono na niej blisko 20 niesłychanie ważnych, interesujących i pogłębiających wiedzę referatów. Wykłady koncentrowały się wokół analizy przebiegu katastrofy, eksplozji samolotu i jej konsekwencji, a także jej charakterystyki. Mówiono również o śladach wybuchu, o tym jakie przyniosła one skutki w terenie” - tłumaczy Macierewicz portalowi wPolityce.pl.

Dodaje, że ważne było, że prof. Witakowski nakreślił perspektywę badawczą dla Konferencji. „Konferencja ma się obecnie skupić na tym, by w oparciu o dane geodezyjne, ustalić precyzyjnie miejsce położenia poszczególnych fragmentów samolotu i ciał. Na tej podstawie ma dojść do odtworzenia miejsca, w których rozpadały się poszczególne części maszyny. W oparciu o rozkład szczątków samolotu można wykonać taką analizę, by „podnieść” te części z ziemi i „złożyć” ten samolot w całość, a następnie pokazać poszczególne fazy jego rozpadu. W ten sposób uda się zweryfikować wiedzę dotyczącą przebiegu tragedii smoleńskiej, która wynika z innych źródeł. Komisję czeka gigantyczne zadanie” - tłumaczy przewodniczący zespołu smoleńskiego.

Wiceprezes PiS wskazuje, że „coraz więcej mediów zdaje sobie sprawę, że wobec zwrotu, jaki czyni rząd, wobec świadomości, że przyznanie się do prawdy o przebiegu dramatu smoleńskiego, jest nieuchronne i zbliża się wielkimi krokami, nie warto włączać się w upowszechnianie kłamstwa”.

TK
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook