Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Polskie bezpieczeństwo zagrożone

10.05.2012

O doniesieniach dotyczących włamania do telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego portal Stefczyk.info i wPolityce.pl rozmawia z posłem Antonim Macierewiczem.

Stefczyk.info, wPolityce.pl: Kierowany przez Pana zespół parlamentarny badający przyczyny katastrofy smoleńskiej zajmie się w najbliższym czasie doniesieniami związanymi z włamaniem do telefonu śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Co w tej sprawie najbardziej niepokoi?

Antoni Macierewicz: Widzę dwie podstawowe kwestie. Po pierwsze, ciągle nie mamy jasności, o której godzinie po raz pierwszy ten telefon został użyty 10 kwietnia 2010 roku. To przedmiot olbrzymiego niepokoju. Przywiązuję do tego niesłychanie dużą wagę. Wyjaśnienie tych wątpliwości bowiem może dać dodatkowe informacje na temat przebiegu wydarzeń w trakcie katastrofy lub zaraz po niej. Ta wiadomość może dać nam również informacje o wiedzy i zachowaniu strony rosyjskiej. Trudno sobie wyobrazić, by kto inny korzystał z telefonu śp. Prezydenta po katastrofie. To pierwszy obszar, który wymaga analiz i badań. Drugi obszar jest nie mniej istotny.

Czego dotyczy?

Trzeba sprawdzić zachowanie organów państwa i administracji państwa. Pamiętajmy, że przedstawiciele władz – głównie Donald Tusk i Jacek Cichocki - wielokrotnie zapewniali nas, że polskie służby zabezpieczyły elektroniczne nośniki informacji, że służby rosyjskie nie sprawdzały, nie próbowały się dostać i nie używały w żaden sposób materiałów zgromadzonych na tych nośnikach. Słyszeliśmy również, że polskie służby zablokowały karty pamięci, ze względu na ilość tych nośników oraz ich wagę dla bezpieczeństwa państwa. Użytkownicy tych urządzeń pełnili bardzo ważne funkcje w państwie. Zabezpieczenie sprzętu to była kwestia zupełnie fundamentalna dla bezpieczeństwa narodowego.

Okazało się jednak, że do telefonu Prezydenta się włamywano

Co ważne w tej sprawie, z telefonu śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego korzystano kilkakrotnie, a ostatni raz aż 24 godziny po tragedii smoleńskiej. Informacja o zablokowaniu karty pamięci i telefonu jest więc nieprawdziwa. To oznacza, że świadomie pozostawiono Rosjanom możliwość dostępu do najbardziej wrażliwych informacji, jakie Rzeczypospolita posiada. Jeśli nie zadbano o zablokowanie karty pamięci Prezydenta RP istnieje obawa, że to samo działo się z telefonami najważniejszych polskich wojskowych, czy przedstawicieli państwa polskiego, którzy zginęli w tej tragedii.

O czym to świadczy?

To wskazuje na skalę oszustwa, jakim premier Tusk karmi Sejm oraz opinię publiczną. Jednak, co zdaje się ważniejsze, to również dowodzi, jaka wielka była skala zagrożenia państwa. Na to zagrożenie zgodę dał premier Donald Tusk i rządowi urzędnicy. To stawia otwartym pytanie, jaki był rzeczywisty sens oddania śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej Rosjanom. O co na prawdę w tej sprawie chodziło? Jaka była prawdziwa intencja władz Polski? Z jakich powodów rząd podporządkował się dyspozycjom rosyjskich służb w tej sprawie? Te pytania trzeba zadać. Polska zaraz po katastrofie za wiedzą i zgodą polskiego premiera i rządu Tuska znalazła się pod wpływem działania rosyjskich służb. W tej sprawie oczekujemy wyjaśnień premiera Tuska, ministra Cichockiego i innych urzędników. W tej sprawie konieczne jest wyciągnięcie konsekwencji. To problem o najwyższym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook