Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Polska miała być państwem upadłym

13.01.2017

"To były działania wymierzone wprost w bezpieczeństwo państwa polskiego i nie tylko dlatego, że przypominają one najgorsze tradycje, które doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej polegające na zrywaniu Sejmów i uniemożliwianiu prac podstawowych instytucji Rzeczpospolitej" - powiedział na antenie Telewizji Trwam Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Jak przyznał, jako historyk ma wrażenie, że przedstawiciele polskiej szlachty, którzy zrywali Sejmy, mogliby uczyć się skutecznego antypaństwowego działania od tych, którzy robili to dzisiaj.


"Wówczas w XVIII w. z pewnością nie było takiego nasilenia złej woli, jak to, z czym jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia"   - powiedział minister. 

Szef resortu obrony podziękował również wszystkim, którzy świadomi zagrożenia podejmowali skuteczne działania powstrzymujące przed rozlaniem się na cały kraj antypaństwowych dążeń. 

"Nie byłoby tak skutecznego i szybkiego działania, gdyby nie obecność kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości 23 grudnia 2016 r. przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Nie ma wątpliwości, że nasza wspólna modlitwa była dobrą zapowiedzią, znakiem i jednym z wielu decydujących działań, jakie zaowocowały w dniu dzisiejszym. Musimy jednak pamiętać, że to, z czym mieliśmy do czynienia zapewne się jeszcze nie zakończyło" - zaakcentował minister obrony. 

 Zwrócił uwagę, że zakończony został jedynie pewien etap, ponieważ dotychczasowe narzędzia i sposoby, jakie próbowano przeciwstawiać odbudowie Polski okazały się nieskuteczne i dlatego się wycofano. 

"Pamiętamy wystąpienie pana Donalda Tuska, który wprost mówił, że jeżeli nie ma budżetu – bo tak twierdzono – to na Polskę mogą spaść sankcje ze strony Unii Europejskiej. Pamiętamy także wypowiedzi innych polityków, którzy podkreślali brak wiarygodności gospodarczej i finansowej Polski w związku z ewentualnym, czy wręcz nieuchwaleniem budżetu" - tłumaczył Macierewicz i dodał: 

"Chciano doprowadzić do zablokowania mechanizmu państwowego. Państwo bez budżetu miało być państwem upadłym, niesterowalnym, odpowiadającym i rzeczywiście realizującym wizję, jaką upowszechnia się zarówno w kraju, jak i w mediach zachodnich. Polska antydemokratyczna, chaotyczna, pogrążona w wewnętrznych waśniach, wręcz w wojnie domowej. Poza politykami mamy jeszcze ideologów wojny domowej – trzeba to sobie jasno powiedzieć" - zauważył szef MON. 

Podkreślił, że jako Polacy pokazaliśmy, że spokój, jedność i działanie na rzecz reform wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość są skuteczne – zwrócił uwagę szef resortu. 

"W najbliższych dniach witamy siły amerykańskie, łącznie blisko 7 tys. żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce po to, by nikt nas nigdy nie mógł zaatakować. To my decydujemy, czy chcemy wsparcia zewnętrznego" – podkreślił Antoni Macierewicz. 

 Minister zaznaczył, że to wszystko sprawia, że o Polsce możemy nie tylko mówić, że jest niepodległa, ale także, że buduje państwo sprawiedliwe, państwo wyrastające z polskiej tradycji narodowej, chrześcijańskiej, katolickiej. 

"Liczę na to, że nigdy nie dojdzie w Polsce już do takich działań, a ludzie, którzy dają temu legitymację nie tylko powinni się wstydzić, ale i zniknąć, jako działacze publiczni, polskiej kultury, sztuki, zaplecza intelektualnego, bo szkodzą Polsce" – wyjaśnił minister obrony narodowej.

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook