Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Polska miała być państwem upadłym

13.01.2017

"To były działania wymierzone wprost w bezpieczeństwo państwa polskiego i nie tylko dlatego, że przypominają one najgorsze tradycje, które doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej polegające na zrywaniu Sejmów i uniemożliwianiu prac podstawowych instytucji Rzeczpospolitej" - powiedział na antenie Telewizji Trwam Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Jak przyznał, jako historyk ma wrażenie, że przedstawiciele polskiej szlachty, którzy zrywali Sejmy, mogliby uczyć się skutecznego antypaństwowego działania od tych, którzy robili to dzisiaj.


"Wówczas w XVIII w. z pewnością nie było takiego nasilenia złej woli, jak to, z czym jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia"   - powiedział minister. 

Szef resortu obrony podziękował również wszystkim, którzy świadomi zagrożenia podejmowali skuteczne działania powstrzymujące przed rozlaniem się na cały kraj antypaństwowych dążeń. 

"Nie byłoby tak skutecznego i szybkiego działania, gdyby nie obecność kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości 23 grudnia 2016 r. przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Nie ma wątpliwości, że nasza wspólna modlitwa była dobrą zapowiedzią, znakiem i jednym z wielu decydujących działań, jakie zaowocowały w dniu dzisiejszym. Musimy jednak pamiętać, że to, z czym mieliśmy do czynienia zapewne się jeszcze nie zakończyło" - zaakcentował minister obrony. 

 Zwrócił uwagę, że zakończony został jedynie pewien etap, ponieważ dotychczasowe narzędzia i sposoby, jakie próbowano przeciwstawiać odbudowie Polski okazały się nieskuteczne i dlatego się wycofano. 

"Pamiętamy wystąpienie pana Donalda Tuska, który wprost mówił, że jeżeli nie ma budżetu – bo tak twierdzono – to na Polskę mogą spaść sankcje ze strony Unii Europejskiej. Pamiętamy także wypowiedzi innych polityków, którzy podkreślali brak wiarygodności gospodarczej i finansowej Polski w związku z ewentualnym, czy wręcz nieuchwaleniem budżetu" - tłumaczył Macierewicz i dodał: 

"Chciano doprowadzić do zablokowania mechanizmu państwowego. Państwo bez budżetu miało być państwem upadłym, niesterowalnym, odpowiadającym i rzeczywiście realizującym wizję, jaką upowszechnia się zarówno w kraju, jak i w mediach zachodnich. Polska antydemokratyczna, chaotyczna, pogrążona w wewnętrznych waśniach, wręcz w wojnie domowej. Poza politykami mamy jeszcze ideologów wojny domowej – trzeba to sobie jasno powiedzieć" - zauważył szef MON. 

Podkreślił, że jako Polacy pokazaliśmy, że spokój, jedność i działanie na rzecz reform wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość są skuteczne – zwrócił uwagę szef resortu. 

"W najbliższych dniach witamy siły amerykańskie, łącznie blisko 7 tys. żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce po to, by nikt nas nigdy nie mógł zaatakować. To my decydujemy, czy chcemy wsparcia zewnętrznego" – podkreślił Antoni Macierewicz. 

 Minister zaznaczył, że to wszystko sprawia, że o Polsce możemy nie tylko mówić, że jest niepodległa, ale także, że buduje państwo sprawiedliwe, państwo wyrastające z polskiej tradycji narodowej, chrześcijańskiej, katolickiej. 

"Liczę na to, że nigdy nie dojdzie w Polsce już do takich działań, a ludzie, którzy dają temu legitymację nie tylko powinni się wstydzić, ale i zniknąć, jako działacze publiczni, polskiej kultury, sztuki, zaplecza intelektualnego, bo szkodzą Polsce" – wyjaśnił minister obrony narodowej.

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook