Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Polska jest realnym członkiem NATO. [WIDEO]

25.11.2016

"Chcemy, żeby żołnierze USA, których wspieramy, wspierali również nas. I tak rzeczywiście się dzieje. To nie jest powód do zaniepokojenia. To wzmacnia bezpieczeństwo Europy" - podkreślił minister Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie Telewizji TRWAM.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej odnosił się do sprawy rozmieszczenia nowej broni przy naszych granicach.  Jak dodał, jest to wewnętrzna sprawa Federacji Rosyjskiej, ale nie ma cienia wątpliwości, że ruch ten dotyczy efektów szczytu NATO w Warszawie.

„Dotyczy tego, co było od wielu dziesięcioleci gwarantem - z punktu widzenia ogromnej części narodu polskiego - naszego bezpieczeństwa i pokoju, czyli to, byśmy mogli wybierać jakie wojska sojusznicze chcemy, a których nie chcemy, by stacjonowały na terytorium RP. Szczyt NATO, dzięki naszemu wysiłkowi, sprawił, że wkrótce te wojska NATO-wskie, wojska Stanów Zjednoczonych, Kanady, nieeuropejskie siły, które tak zagrażają - według Federacji Rosyjskiej - bezpieczeństwu Europy, będą już od stycznia na terenie Polski stacjonowały” - podkreślił szef MON i dodał, że te wojska będą stacjonowały, bo tak chcemy.

„Bo są naszymi sojusznikami, bo po latach fikcyjnej przynależności i fikcyjnego uczestnictwa w NATO, Polska jest realnym członkiem NATO” - zwrócił uwagę Macierewicz.

Przypomniał, że Polska dokłada się do bezpieczeństwa międzynarodowego i korzysta ze wsparcia naszych sojuszników.

„Nasi żołnierze są na przykład w Kuwejcie. Chcemy, żeby żołnierze USA, których wspieramy, wspierali również nas. I tak rzeczywiście się dzieje. To nie jest powód do zaniepokojenia. To wzmacnia bezpieczeństwo Europy” - podkreślił minister obrony.

Zwrócił również uwagę, że nasiliła się nieprawdopodobna agresja na Ministerstwo Obrony Narodowej związana z tworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Idea obrony terytorialnej kraju jest realna, jest możliwa, ponieważ wielki ruch proobronny objął w istocie całą polską młodzież, za co naprawdę należą się wielkie podziękowania. W tym samym momencie, gdy tak agresywna jest Federacja Rosyjska, gdy polska młodzież mówi: „Tak, jesteśmy gotowi bronić własnej Ojczyzny”, niektóre media uznały za stosowne skoncentrować swój atak na tym organie państwa polskiego, na tym zespole polityków, którzy robią wszystko, żeby wzmocnić polską armię. To niepokojące” - powiedział.

Zwrócił się również do wszystkich, aby upominali ludzi, którzy działają przeciwko bezpieczeństwu Polski.

„Zwracam się do wszystkich, byście tłumaczyli tym niemądrym ludziom, że działają w ten sposób przeciwko Polsce, że działają przeciwko naszemu bezpieczeństwo, że wzmacniają zagrożenie, które coraz silniej próbuje oddziaływać na Polskę. Dzieje się to w czasach wielkiej przemiany, kiedy podnosimy Polskę w wymiarze gospodarczy, społecznym i ideowym oraz bezpieczeństwa. Warto, żeby ci ludzie, którzy lekceważyli polskie interesy, przestali wreszcie szkodzić”- podkreślił szef MON.

  

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook