Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Polska jest realnym członkiem NATO. [WIDEO]

25.11.2016

"Chcemy, żeby żołnierze USA, których wspieramy, wspierali również nas. I tak rzeczywiście się dzieje. To nie jest powód do zaniepokojenia. To wzmacnia bezpieczeństwo Europy" - podkreślił minister Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie Telewizji TRWAM.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej odnosił się do sprawy rozmieszczenia nowej broni przy naszych granicach.  Jak dodał, jest to wewnętrzna sprawa Federacji Rosyjskiej, ale nie ma cienia wątpliwości, że ruch ten dotyczy efektów szczytu NATO w Warszawie.

„Dotyczy tego, co było od wielu dziesięcioleci gwarantem - z punktu widzenia ogromnej części narodu polskiego - naszego bezpieczeństwa i pokoju, czyli to, byśmy mogli wybierać jakie wojska sojusznicze chcemy, a których nie chcemy, by stacjonowały na terytorium RP. Szczyt NATO, dzięki naszemu wysiłkowi, sprawił, że wkrótce te wojska NATO-wskie, wojska Stanów Zjednoczonych, Kanady, nieeuropejskie siły, które tak zagrażają - według Federacji Rosyjskiej - bezpieczeństwu Europy, będą już od stycznia na terenie Polski stacjonowały” - podkreślił szef MON i dodał, że te wojska będą stacjonowały, bo tak chcemy.

„Bo są naszymi sojusznikami, bo po latach fikcyjnej przynależności i fikcyjnego uczestnictwa w NATO, Polska jest realnym członkiem NATO” - zwrócił uwagę Macierewicz.

Przypomniał, że Polska dokłada się do bezpieczeństwa międzynarodowego i korzysta ze wsparcia naszych sojuszników.

„Nasi żołnierze są na przykład w Kuwejcie. Chcemy, żeby żołnierze USA, których wspieramy, wspierali również nas. I tak rzeczywiście się dzieje. To nie jest powód do zaniepokojenia. To wzmacnia bezpieczeństwo Europy” - podkreślił minister obrony.

Zwrócił również uwagę, że nasiliła się nieprawdopodobna agresja na Ministerstwo Obrony Narodowej związana z tworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Idea obrony terytorialnej kraju jest realna, jest możliwa, ponieważ wielki ruch proobronny objął w istocie całą polską młodzież, za co naprawdę należą się wielkie podziękowania. W tym samym momencie, gdy tak agresywna jest Federacja Rosyjska, gdy polska młodzież mówi: „Tak, jesteśmy gotowi bronić własnej Ojczyzny”, niektóre media uznały za stosowne skoncentrować swój atak na tym organie państwa polskiego, na tym zespole polityków, którzy robią wszystko, żeby wzmocnić polską armię. To niepokojące” - powiedział.

Zwrócił się również do wszystkich, aby upominali ludzi, którzy działają przeciwko bezpieczeństwu Polski.

„Zwracam się do wszystkich, byście tłumaczyli tym niemądrym ludziom, że działają w ten sposób przeciwko Polsce, że działają przeciwko naszemu bezpieczeństwo, że wzmacniają zagrożenie, które coraz silniej próbuje oddziaływać na Polskę. Dzieje się to w czasach wielkiej przemiany, kiedy podnosimy Polskę w wymiarze gospodarczy, społecznym i ideowym oraz bezpieczeństwa. Warto, żeby ci ludzie, którzy lekceważyli polskie interesy, przestali wreszcie szkodzić”- podkreślił szef MON.

  

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook