Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Położyliśmy tamę Rosji! [WIDEO]

17.06.2016

"Podjęto decyzje, że nastąpi trwała obecność wojsk NATO na terenie Polski".

Jak mówił Antoni Macierewicz w cotygodniowym wideofelietonie „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam: „To felieton niezwykły z dwóch powodów. Miejsce, z którego mówię to największe ćwiczenia w historii wolnej Polski – Anakonda-16. To ćwiczenia, w których bierze udział ponad 20 różnych państw ćwiczących na całym terytorium Rzeczpospolitej” - podkreślał minister obrony narodowej. 


Szef MON nie krył radości z tych ćwiczeń, udowadniając, że to bardzo ważne wydarzenie dla polskiego bezpieczeństwa: „Żołnierze ćwiczyli obronne działania, mające odstraszyć jakiegokolwiek przeciwnika, który odważyłby się podnieść rękę na polską ziemię. I rzeczywiście – robili to niebywale skutecznie. Przybyło tu 13 tys. żołnierzy amerykańskich, 2 tys. z nich desantowało, przybywając wprost z Virginii”. Demonstracja musi robić wrażenie dla wszystkich” - zaznaczył Macierewicz. 

I dodawał: „Ale ten dzień jest niezwykły także z innego powodu – wczoraj zakończyło się spotkanie ministrów obrony wszystkich państw NATO, na którym podjęto decyzje, że nastąpi trwała obecność wojsk NATO na terenie Polski. Oczywiście tylko wtedy, gdy nasze władze podejmą taką decyzję. To będą cztery bojowe grupy batalionowe, które będą rozmieszczone w Polsce i państwach nadbałtyckich” - stwierdził polityk. 

Macierewicz zapewnił przy tym, że dowództwo tychże grup będzie stacjonowało w Polsce. „Mówię o tym wszystkim, bo w bardzo różny sposób przedstawiano nasze dążenia, wysiłki i rozmowy o to, by w Polsce mogły stacjonować wojska amerykańskie, wojska NATO. Bardzo długo twierdzono, że to niemożliwe, Rosja uważała, ze ma weto do takich działań, ze jest suwerenem ws. tego, jakie kraje zaprasza Polska do współpracy” - podkreślił szef MON. „Temu zastraszaniu, tej presji położyliśmy tamę w wymiarze politycznym – uzgodnień, jakie podjęliśmy, i w wymiarze praktycznym, pokazując, że można to zrealizować w praktyce. Że nasze armie, żołnierze, sztaby są zdolne przeprowadzić wielką operację militarną, skutecznie pokazującą zdolność do obrony”- zakończył. 


ZOBACZ WIDEO:

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook