Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Pani Jadwiga była wielką patriotką

17.01.2013

Odchodzi osoba, która reprezentowała tę wspaniałą tradycję Matki Polki - Jadwigę Kaczyńską w rozmowie ze Stefczyk.info wspomina Antoni Macierewicz.

"Śmierć pani Jadwigi Kaczyńskiej jest dla na wszystkich – nie tylko dla tych, którzy ją znali – ale dla wszystkich ludzi w Polsce, dużą stratą, bo odchodzi osoba, która reprezentowała tę wspaniałą tradycję Matki Polki. Matki, która wychowywały swoich synów, wspierały swoich mężów w pracy na rzecz Ojczyzny. To ona ukształtowała charaktery dzieci, ich dążenia – zarówno pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i pana premiera Jarosława. Wszczepiała im miłość do ojczyzny, tradycję chrześcijańską, tradycje narodowe i patriotyczne. To ona ich uczyła myślenia o naszej ojczyźnie, ale także odpowiedzialności za sprawy społeczne. Wszyscy z państwa, którzy przypomną sobie jej znakomitą wypowiedź w filmie Anity Gargas, zobaczą, na czym polegają tradycja wielkich Polek, które przyjmowały ciężar odpowiedzialności za wychowywanie pokoleń i podtrzymywanie swoich mężczyzn w walce o Polskę. Ona się nie wstydziła wielkich słów i wielkich zobowiązań. Była poza wszystkim innym znakomitym naukowcem, o czym mało kto wie, i bardzo serdecznym człowiekiem.

Ostatnie lata spędziła już na łożu boleści, będąc bardzo ciężko chora. Spędziła je, poświęcając całe dnie analizowaniu tego, co się dzieje z badaniem tragedii smoleńskiej. Była głęboko zanurzona w tę sprawę, patrzyła na wszystkie kwestie obiektywnie, choć była świadoma, skąd idzie zagrożenie. Jej diagnoza polityczna była bardzo jasna i czytelna. Uważała, że upada tradycja polityczna i odpowiedzialność za losy ojczyzny, które są jednym z przyczynków do obecnego stanu Polski. Niesłychanie przeżywała upokorzenie Polski, jakim było oddanie śledztwa smoleńskiego w ręce rosyjskie.

W kwestię smoleńską była zaangażowana nie tylko dlatego, że dotyczyła ona jej syna i jego najbliższych współpracowników, ale dlatego, że dotyczyło upokorzenia naszego kraju. Polska została rzucona na kolana i ból Polki-patriotki był bardzo duży. To z pewnością przyczyniło się do skrócenia jej życia, nie mam co do tego wątpliwości.

Przez ostatnie lata działała tak, żeby stwarzać możliwość działania politycznego i publicznego swojego syna Jarosława. On był jej wielką miłością, jego obowiązki publiczne całym swoim życiem wspierała i pomagała mu, jak tylko mogła. To była wielka Polka."

not. svit

[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook