Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Pani Jadwiga była wielką patriotką

17.01.2013

Odchodzi osoba, która reprezentowała tę wspaniałą tradycję Matki Polki - Jadwigę Kaczyńską w rozmowie ze Stefczyk.info wspomina Antoni Macierewicz.

"Śmierć pani Jadwigi Kaczyńskiej jest dla na wszystkich – nie tylko dla tych, którzy ją znali – ale dla wszystkich ludzi w Polsce, dużą stratą, bo odchodzi osoba, która reprezentowała tę wspaniałą tradycję Matki Polki. Matki, która wychowywały swoich synów, wspierały swoich mężów w pracy na rzecz Ojczyzny. To ona ukształtowała charaktery dzieci, ich dążenia – zarówno pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i pana premiera Jarosława. Wszczepiała im miłość do ojczyzny, tradycję chrześcijańską, tradycje narodowe i patriotyczne. To ona ich uczyła myślenia o naszej ojczyźnie, ale także odpowiedzialności za sprawy społeczne. Wszyscy z państwa, którzy przypomną sobie jej znakomitą wypowiedź w filmie Anity Gargas, zobaczą, na czym polegają tradycja wielkich Polek, które przyjmowały ciężar odpowiedzialności za wychowywanie pokoleń i podtrzymywanie swoich mężczyzn w walce o Polskę. Ona się nie wstydziła wielkich słów i wielkich zobowiązań. Była poza wszystkim innym znakomitym naukowcem, o czym mało kto wie, i bardzo serdecznym człowiekiem.

Ostatnie lata spędziła już na łożu boleści, będąc bardzo ciężko chora. Spędziła je, poświęcając całe dnie analizowaniu tego, co się dzieje z badaniem tragedii smoleńskiej. Była głęboko zanurzona w tę sprawę, patrzyła na wszystkie kwestie obiektywnie, choć była świadoma, skąd idzie zagrożenie. Jej diagnoza polityczna była bardzo jasna i czytelna. Uważała, że upada tradycja polityczna i odpowiedzialność za losy ojczyzny, które są jednym z przyczynków do obecnego stanu Polski. Niesłychanie przeżywała upokorzenie Polski, jakim było oddanie śledztwa smoleńskiego w ręce rosyjskie.

W kwestię smoleńską była zaangażowana nie tylko dlatego, że dotyczyła ona jej syna i jego najbliższych współpracowników, ale dlatego, że dotyczyło upokorzenia naszego kraju. Polska została rzucona na kolana i ból Polki-patriotki był bardzo duży. To z pewnością przyczyniło się do skrócenia jej życia, nie mam co do tego wątpliwości.

Przez ostatnie lata działała tak, żeby stwarzać możliwość działania politycznego i publicznego swojego syna Jarosława. On był jej wielką miłością, jego obowiązki publiczne całym swoim życiem wspierała i pomagała mu, jak tylko mogła. To była wielka Polka."

not. svit

[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook