Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: „Nowe odsłuchy” to fałszywka

08.04.2015

Szalbierstwo i fałszywka tak sprawę „nowych stenogramów” opublikowanych przez radio RMF FM komentuje w TVP Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.


W programie „Polityka przy kawie” w TVP Antonii Macierewicz podkreślił, że nowe stenogramy są nieprawdziwe, posiadają szereg nieścisłości i po prostu „nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”.

- Cóż pierwsza myśl była związana z tym absurdalnym zapisem: gdy o 8.07 pyta się jeden z członków załogi o godzinę, to ten drugi odpowiada „wpół do ósmej”. Więc tyle są warte te stenogramy ile ten zapis - zauważył poseł Antoni Macierewicz, wyjaśniając jednocześnie, że zapis ten jest „symbolem ten fałszywki”.

- Mamy do czynienia z szalbierstwem - podkreśla Macierewicz, zaznaczając, że jest cała sprawa z opublikowaniem „nowych odczytów” jest stworzona w związku z bieżącymi wydarzeniami politycznymi.

- Istotą tego odczytu nie jest to, że zostało odczytanych więcej słów, ale to że zostały one odczytane zupełnie inaczej. One zamieniają zasadniczo treści komend. Tak jak w tym wypadku została zamieniona właściwa komenda, która na 100 metrach powinna paść i padła: „odchodzimy” na komendę „dochodź wolniej”. To jakiś absurd. Takiej komendy nie ma w lotnictwie wojskowym. I takiej komendy nie było - dodaje Macierewicz.

Macierewicz zaznaczył, że nowy odczyt został stworzony pod przyjętą tezę czyli ponowne oskarżenie pilotów.
Odnosząc się do konferencji NPW poseł podkreślił, że prokuratura powinna zadbać o dobro rodzin.

- Najwyższy czas, żeby Pani Ewa Kopacz powiedziała chcemy międzynarodowego śledztwa - zaznaczył Macierewicz.

Opublikowane w mediach fragmenty ze stenogramów obarczone są szeregiem nieścisłości - poinformowała NPW i zapowiedziała śledztwo ws. wycieku zapisu rozmów.

mmil/ „Polityka przy kawie” TVP

[Fot. vod.tvp.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook