Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Niezrozumiałe decyzje śledczych

24.08.2012

Prokuratura w Warszawie podjęła decyzje dotyczące zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa, jakie Pan złożył. Śledczy zdecydowali o wszczęciu śledztwa ws. w sprawie niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy przez komisję Jerzego Millera badającą katastrofę smoleńską oraz utrudniania głównego śledztwa prokuratury wojskowej, ale odmówiła wszczęcia śledztwa ws. domniemanych przestępstw Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego, Bogdana Klicha, Jerzego Millera i Tomasza Arabskiego.

O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił posła Antoniego Macierewicza, przewodniczącego zespołu parlamentarnego badającego przyczyny tragedii smoleńskiej.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia te decyzje śledczych?

Antoni Macierewicz: Materiał dowodowy w obu tych sprawach, które przekazaliśmy do prokuratury, jest równie silny i równie przekonujący. Dlatego dziwi mnie stanowisko odrzucające wniosek dotyczący działań urzędników rządu Tuska. To są główne osoby odpowiedzialne za działanie rządu ws. przygotowań do wizyty Prezydent RP w Katyniu. To te osoby winne są tego, że do tragedii smoleńskiej w ogóle mogło dojść.

Jakie dokumenty ws. komisji Jerzego Millera Pan przedstawił?

To zawiadomienie zawiera materiał konfrontujący analizy prof. Kazimierza Nowaczyka z oświadczeniem Macieja Laska z komisji Millera. On publicznie potwierdził prawdziwość zapisów umieszczonych w symulacji, będącej załącznikiem do raportu. To jest materiał, wskazujący na popełnienie fałszerstwa w raporcie Jerzego Millera. Dopuszczono się fałszywej oceny materiału dowodowego. On wskazywał jednoznacznie, że samolot nie uderzył w brzozę, a tymczasem ocena zawarta w raporcie oparta jest na twierdzeniu, że Tupolew uderzył w brzozę. Dane z zegara barycznego z symulacji, potwierdzone przez Laska, wskazują, że maszyna przeleciała ponad brzozą. Raport Millera przytacza te dane i stwierdza, że maszyna uderzyła w brzozę. Na tym oparł wnioski. To oczywiste fałszerstwo. Liczono, że nikt tego nie sprawdzi.

Jak Pan tłumaczy tę rozbieżność w decyzjach prokuratury? Logiczne byłoby odrzucenie obu wniosków albo wszczęcie obu śledztw

Materiał dowodowy w obu sprawach był równie mocny i równie bezsporny. Wyrażam zdziwienie takim różnicowaniem. Rzeczywiście logika nakazywałaby podjęcie decyzji, o jakich pan mówi, ale nie chcę na razie formułować ocen i wniosków politycznych. Muszę najpierw zapoznać się z uzasadnieniem odmowy wszczęcia śledztwa. Gdy do mnie ono trafi i się z nim zapoznam, przedstawię swój komentarz w tej sprawie.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook