Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Może ktoś uznał, że awanturnictwo Putina przekroczyło granice

15.03.2015

Powstaje coraz więcej scenariuszy dotyczących zniknięcia Putina.


Od 5 marca prezydent Rosji Władimir Putin nie pokazuje się publicznie. Rodzi to wiele plotek, a komentatorzy tworzą najróżniejsze scenariusze. Do sprawy odniósł się Antoni Macierewicz.

„Iłarionow, który był doradcą Putina, zanim ten zaczął swoje mordy czeczeńskie, a teraz jest w składzie zespołu parlamentarnego twierdzi, że możemy mieć do czynienia z poważnym kryzysem władzy w samej Moskwie.” – mówił Antoni Macierewicz w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Nieobecność Putina, zbiegła się z morderstwem opozycjonisty, Borysa Niemcowa.

„Trzeba pamiętać, że morderstwo Niemcowa było zerwaniem długotrwałej umowy jaka obowiązywała w elicie władzy rosyjskiej, przynajmniej od czasów Chruszczowa od lat 50 i 60. Umowy, że w samej elicie władzy nie usuwa się ludzi poprzez morderstwa. Putin tę zasadę złamał.”

Zamach stanu w Rosji nie jest scenariuszem nierealnym.

„Czy to co się dzieje jest tego konsekwencja czy raczej przygotowaniem do następnego skoku na Ukrainę? Wiemy, że w pobliżu terytorium Ukrainy gromadzą się potężne siły rosyjskie i analitycy amerykańscy przypuszczają, że jesteśmy w przededniu rosyjskiej ofensywy na zachód. Która z nich jest prawdziwa? A może obie naraz? Może ktoś uznał, że awanturnictwo Putina przekroczyło już miarę bezpieczeństwa dla interesów rządzących w Moskwie?”

mly/niezalezna.pl

fot. wPolityce.pl/ANSA

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook