Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: mamy demokrację kierowaną

02.01.2015

„Nowy Rok rząd zaczyna od szantażu, a miniony został zakończony sfałszowaniem wyborów”.

Platforma Obywatelska Nowy Rok rząd zaczyna od szantażu, a miniony został zakończony sfałszowaniem wyborów – mówił Antoni Macierewicz. W Radiu Wnet wskazał, że te dwa wydarzenia „dobrze charakteryzują Platformę Obywatelską i jej już ostatnią fazę jakim są rządy premier Kopacz”.

„Jest to przykre i upokarzające stanowisko, ale przede wszystkim jest to groźne dla służby zdrowia” – mówił Macierewicz odnosząc się do sporu Bartosza Arłukowicza i lekarzy.

Wiceprezes PiS wskazuje, że „obecnie mamy w Polsce demokrację kierowaną”. „I ją nie wymyślił Putin, lecz to zrobiono w Meksyku. Proszę zobaczyć jak sądy zajęły się kwestią wyborczych fałszerstw. Jest to karygodne, albowiem, przykładowo mówiąc, jeśli ktoś udowodni, że 1200 głosów zostało sfałszowane, wtedy sąd orzeka, że to nie prawda, gdyż do wypaczenia wyniku potrzeba było 1201. Tak więc sądy w takiej sytuacji uznają taki wynik za ważny” - tłumaczy.

Macierewicz dodaje, że „to jest zachowanie skandaliczne i z nim się coraz częściej spotykamy, tak jak z narracją medialną, że kto powątpiewa w uczciwość wyborów jest szaleńcem i należałoby go zamknąć”.

Poseł PiS wskazuje na sztuczki socjotechniczne, które widać przy okazji wyborów. „Dokonuje się poprzez pewną socjotechnikę jak daleko opinia publiczna będzie tolerowała pewne „ekstrawagancje” i być może, ktoś tutaj próbował. Taka próba rozpoznania na przyszłość do czego można się posunąć. Ale na szczęście jest to jeszcze tylko medialna gra, ale musimy zrozumieć, że jeśli wpierw pozwolimy na medialną „pałkę”, wtedy też stworzą również fizyczny odpowiednik” – zaznaczył lider opozycji.

TK,RadioWnet.pl
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook