Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: mamy demokrację kierowaną

02.01.2015

„Nowy Rok rząd zaczyna od szantażu, a miniony został zakończony sfałszowaniem wyborów”.

Platforma Obywatelska Nowy Rok rząd zaczyna od szantażu, a miniony został zakończony sfałszowaniem wyborów – mówił Antoni Macierewicz. W Radiu Wnet wskazał, że te dwa wydarzenia „dobrze charakteryzują Platformę Obywatelską i jej już ostatnią fazę jakim są rządy premier Kopacz”.

„Jest to przykre i upokarzające stanowisko, ale przede wszystkim jest to groźne dla służby zdrowia” – mówił Macierewicz odnosząc się do sporu Bartosza Arłukowicza i lekarzy.

Wiceprezes PiS wskazuje, że „obecnie mamy w Polsce demokrację kierowaną”. „I ją nie wymyślił Putin, lecz to zrobiono w Meksyku. Proszę zobaczyć jak sądy zajęły się kwestią wyborczych fałszerstw. Jest to karygodne, albowiem, przykładowo mówiąc, jeśli ktoś udowodni, że 1200 głosów zostało sfałszowane, wtedy sąd orzeka, że to nie prawda, gdyż do wypaczenia wyniku potrzeba było 1201. Tak więc sądy w takiej sytuacji uznają taki wynik za ważny” - tłumaczy.

Macierewicz dodaje, że „to jest zachowanie skandaliczne i z nim się coraz częściej spotykamy, tak jak z narracją medialną, że kto powątpiewa w uczciwość wyborów jest szaleńcem i należałoby go zamknąć”.

Poseł PiS wskazuje na sztuczki socjotechniczne, które widać przy okazji wyborów. „Dokonuje się poprzez pewną socjotechnikę jak daleko opinia publiczna będzie tolerowała pewne „ekstrawagancje” i być może, ktoś tutaj próbował. Taka próba rozpoznania na przyszłość do czego można się posunąć. Ale na szczęście jest to jeszcze tylko medialna gra, ale musimy zrozumieć, że jeśli wpierw pozwolimy na medialną „pałkę”, wtedy też stworzą również fizyczny odpowiednik” – zaznaczył lider opozycji.

TK,RadioWnet.pl
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook