Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: liczę, że Polska Tuska nie okaże się krajem, który nagradza za zło

12.06.2012

Warszawska prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków przez BOR podczas wizyt premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 r. - poinformowała PAP w poniedziałek prok. Renata Mazur z tej prokuratury. Prawdopodobnie jedyną osobą, która może być oskarżona o niedopełnienie obowiązków przez Biuro Ochrony Rządu 10 kwietnia 2010 r., jest były wiceszef BOR, gen. Paweł Bielawny. Wszystko wskazuje na to, że gen. Marian Janicki nie usłyszy zarzutów. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info zapytał posła PiS Antoniego Macierewicza, przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego wyjaśniającego katastrofę smoleńską.

- Trudno mi sobie wyobrazić, żeby w sprawie tak dramatycznej, jak śmierć dużej części polskiej elity, a w której niedopełnienie obowiązków przez wielu ministrów i im podległych wysokich urzędników - w  tym ministra obrony narodowej, ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra spraw zagranicznych, szefa kancelarii premiera, pana Arabskiego - żeby w takiej sprawie nie zostały postawione zarzuty, by sprawy zostały umorzone. Na przykład szef Biura Ochrony Rządu, pan Janicki zamiast stanąć przed sądem, mógł się cieszyć awansem. Podobnie minister spraw wewnętrznych i administracji, pan Jerzy Miller czy zastępca szefa biura obrony rządu pan Bielawny. Ustawy w tej sprawie i przepisy prawne są bezdyskusyjne i fakt przynajmniej niedopełnienia przez nich obowiązków, jeżeli by nie sięgać po inne przepisy Kodeksu Karnego, są po prostu oczywiste - podkreśla Antoni Macierewicz.

-  Jest też jasne, że prokuratura może w Polsce zrobić to, co uważa za słuszne i że nie jest w tej sprawie w żaden sposób kontrolowalna. Mieliśmy na to w ubiegłym czasie szereg przykładów. Mam ciągle nadzieję, że tak nie będzie w tej straszliwej kwestii i że nie okaże się, że nikt nie jest odpowiedzialny, a najważniejsi ludzie, którzy powinni mieć zarzuty będą się cieszyli z nagród, które otrzymali wtedy, gdy pochowaliśmy prezydenta i inne ofiary katastrofy, mającej miejsce na skutek niedopełnienia przez nich obowiązków. Liczę na to, że Polska pod rządami Donalda Tuska nie okaże się krajem, który za zło nagradza, a za dobro karze.

not. ruk
[fot. KBWKLLP]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook