Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Kopacz chce zamknąć usta Seremetowi

11.06.2015

Wczorajsze dymisje w rządzie Ewy Kopacz to próba zamknięcia ust Andrzejowy Seremetowi, który ujawnił, że taśmy z rozmowy szefa CBA Pawła Wojtunika i byłej minister Elżbiety Bieńkowskiej są prawdziwe taką opinię wyraził Antonii Macierewicz.

- Seremet powiedział: „Tak, to są prawdziwe słowa, my to sprawdziliśmy” – stwierdził Antoni Macierewicz w programie „Zadanie specjalne” na antenie Telewizji Republika. Podkreślał on, że to zostało wczoraj w sejmie „bardzo jasno przez niego stwierdzone”.

Chodzi o informacje ujawnioną na jednej z taśm przez szefa CBA o tym, że były minister Bartłomiej Sienkiewicz dokonał prowokacji wymierzonej w opozycję.
Zdaniem wiceszefa PiS właśnie to spowodowało natychmiastową reakcję premier Kopacz. – Chodziło o zamknięcie ust Seremetowi – ocenił Macierewicz.
Jak wyjaśnił Macierewicz, decyzje Kopacz były podyktowane politycznym pragmatyzmem.

- To ucieczka do przodu i zrzucenie z sań kilku osób na pożarcie wilkom – zaznaczył wiceszef PiS.

- W rządzie PO jest przerażenie stanem państwa, do którego doprowadzili. Dziś stwierdzono, że trzeba rzucić coś Polakom, żeby przypadkiem nie zajęto się czytaniem tego, co działo się u Sowy – mówił Antoni Macierewicz.

- Jest jeszcze jedna ważna próba wywarcia presji. Chodzi o wymuszenie dymisji na Prokuratorze Generalnym Andrzeju Seremecie. Pod tym kryje się chęć obsadzenia stanowiska na następną kadencję – ocenił poseł.

Zdaniem Antoniego Macierewicza za całą operacją kryje się Grzegorz Schetyna i jego środowisko. – To ono chciało powołać kogoś jeszcze bardziej agresywnego na stanowisko Prokuratora Generalnego – zaznaczył.

Macierewicz przypomniał, że od blisko roku w lasce marszałkowskiej czeka projekt PiS dotyczący powołania komisji śledczej ws. wyjaśnienia afery taśmowej. – Ona do dziś wyjaśniłaby tę sprawę. Dziś premier Kopacz mówi wprost, że nie chce komisji. To ruch obronny ludzi odpowiadających za zgniliznę moralną i skalę przestępczości, które odkryła afera taśmowa – ocenił i dodał, że wierzy iż w Sejmie uda się przegłosować projekt komisji.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook