Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: Kopacz chce zamknąć usta Seremetowi

11.06.2015

Wczorajsze dymisje w rządzie Ewy Kopacz to próba zamknięcia ust Andrzejowy Seremetowi, który ujawnił, że taśmy z rozmowy szefa CBA Pawła Wojtunika i byłej minister Elżbiety Bieńkowskiej są prawdziwe taką opinię wyraził Antonii Macierewicz.

- Seremet powiedział: „Tak, to są prawdziwe słowa, my to sprawdziliśmy” – stwierdził Antoni Macierewicz w programie „Zadanie specjalne” na antenie Telewizji Republika. Podkreślał on, że to zostało wczoraj w sejmie „bardzo jasno przez niego stwierdzone”.

Chodzi o informacje ujawnioną na jednej z taśm przez szefa CBA o tym, że były minister Bartłomiej Sienkiewicz dokonał prowokacji wymierzonej w opozycję.
Zdaniem wiceszefa PiS właśnie to spowodowało natychmiastową reakcję premier Kopacz. – Chodziło o zamknięcie ust Seremetowi – ocenił Macierewicz.
Jak wyjaśnił Macierewicz, decyzje Kopacz były podyktowane politycznym pragmatyzmem.

- To ucieczka do przodu i zrzucenie z sań kilku osób na pożarcie wilkom – zaznaczył wiceszef PiS.

- W rządzie PO jest przerażenie stanem państwa, do którego doprowadzili. Dziś stwierdzono, że trzeba rzucić coś Polakom, żeby przypadkiem nie zajęto się czytaniem tego, co działo się u Sowy – mówił Antoni Macierewicz.

- Jest jeszcze jedna ważna próba wywarcia presji. Chodzi o wymuszenie dymisji na Prokuratorze Generalnym Andrzeju Seremecie. Pod tym kryje się chęć obsadzenia stanowiska na następną kadencję – ocenił poseł.

Zdaniem Antoniego Macierewicza za całą operacją kryje się Grzegorz Schetyna i jego środowisko. – To ono chciało powołać kogoś jeszcze bardziej agresywnego na stanowisko Prokuratora Generalnego – zaznaczył.

Macierewicz przypomniał, że od blisko roku w lasce marszałkowskiej czeka projekt PiS dotyczący powołania komisji śledczej ws. wyjaśnienia afery taśmowej. – Ona do dziś wyjaśniłaby tę sprawę. Dziś premier Kopacz mówi wprost, że nie chce komisji. To ruch obronny ludzi odpowiadających za zgniliznę moralną i skalę przestępczości, które odkryła afera taśmowa – ocenił i dodał, że wierzy iż w Sejmie uda się przegłosować projekt komisji.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook