Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Komorowski krył WSI

03.02.2015

Oficerowie WSI mieli sprzedawać broń terrorystom w Rosji.

Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza, szefa komisji weryfikacyjnej.

 „Jakiego medium byśmy nie dotknęli, tam sprawa uchylenia decyzji prokuratury była najważniejsza. Już nie kwestia rolników, których sytuacja jest tragiczna, nie strajki na Śląsku, nie sytuacja społeczno-gospodarcza, są istotne dla mediów tylko decyzja sądu, że należy jeszcze raz zbadać czy Antoni Macierewicz był urzędnikiem państwowym, czy też nie” – mówił w rozmowie z Radio Wnet, Macierewicz.

Jednym z najważniejszych zarzutów w stosunku do byłych oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych, jest handel bronią. Polska broń miała trafić m.in. do organizacji terrorystycznych w Rosji. A swoją rolę w tym procederze, zdaniem Macierewicza, spełniał obecny prezydent RP.

„Najważniejsze jest to, że znaleźli się uczciwi sędziowie, którzy skazali byłych oficerów WSI, dostarczających broń terrorystom. To była kontynuacja działalności jeszcze z czasów PRL zapoczątkowana w latach 80-tych, a na początku lat 90-tych krył ją były minister obrony narodowej Bronisław Komorowski” – mówił Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS odniósł się także do sprawy protestów górników i innych grup zawodowych. To zdaniem Macierewicza, narastający bunt społeczny.

 „To już są nie tylko górnicy czy rolnicy. To są nauczyciele, hutnicy, pracownicy uniwersytetów i wiele innych grup społecznych. Cały system stworzony przez Platformę się rozłazi i zostaje tylko Donald Tusk ze swoją wielomilionową pensją w Brukseli” – twierdzi Macierewicz.

Antoni Macierewicz mówił też o nagraniach z Jaka-40, podważając ich wartość.

„Nagrania z Jaka-40 nie zostały opublikowane w całości i nie mają żadnej wartości dowodowej. Natomiast w nagraniach z wieży lotów lotniska w Smoleńsku usunięto około pięć minut zapisów z początku i końca nagrania. To nie jest wina ekspertów, którzy po prostu dostali taką kopię od prokuratury. To wszystko wynika z braku dostępu do oryginalnych zapisów taśm”

mly/radiownet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook