Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Komorowski krył WSI

03.02.2015

Oficerowie WSI mieli sprzedawać broń terrorystom w Rosji.

Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza, szefa komisji weryfikacyjnej.

 „Jakiego medium byśmy nie dotknęli, tam sprawa uchylenia decyzji prokuratury była najważniejsza. Już nie kwestia rolników, których sytuacja jest tragiczna, nie strajki na Śląsku, nie sytuacja społeczno-gospodarcza, są istotne dla mediów tylko decyzja sądu, że należy jeszcze raz zbadać czy Antoni Macierewicz był urzędnikiem państwowym, czy też nie” – mówił w rozmowie z Radio Wnet, Macierewicz.

Jednym z najważniejszych zarzutów w stosunku do byłych oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych, jest handel bronią. Polska broń miała trafić m.in. do organizacji terrorystycznych w Rosji. A swoją rolę w tym procederze, zdaniem Macierewicza, spełniał obecny prezydent RP.

„Najważniejsze jest to, że znaleźli się uczciwi sędziowie, którzy skazali byłych oficerów WSI, dostarczających broń terrorystom. To była kontynuacja działalności jeszcze z czasów PRL zapoczątkowana w latach 80-tych, a na początku lat 90-tych krył ją były minister obrony narodowej Bronisław Komorowski” – mówił Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS odniósł się także do sprawy protestów górników i innych grup zawodowych. To zdaniem Macierewicza, narastający bunt społeczny.

 „To już są nie tylko górnicy czy rolnicy. To są nauczyciele, hutnicy, pracownicy uniwersytetów i wiele innych grup społecznych. Cały system stworzony przez Platformę się rozłazi i zostaje tylko Donald Tusk ze swoją wielomilionową pensją w Brukseli” – twierdzi Macierewicz.

Antoni Macierewicz mówił też o nagraniach z Jaka-40, podważając ich wartość.

„Nagrania z Jaka-40 nie zostały opublikowane w całości i nie mają żadnej wartości dowodowej. Natomiast w nagraniach z wieży lotów lotniska w Smoleńsku usunięto około pięć minut zapisów z początku i końca nagrania. To nie jest wina ekspertów, którzy po prostu dostali taką kopię od prokuratury. To wszystko wynika z braku dostępu do oryginalnych zapisów taśm”

mly/radiownet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook