Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Komorowski krył WSI

03.02.2015

Oficerowie WSI mieli sprzedawać broń terrorystom w Rosji.

Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza, szefa komisji weryfikacyjnej.

 „Jakiego medium byśmy nie dotknęli, tam sprawa uchylenia decyzji prokuratury była najważniejsza. Już nie kwestia rolników, których sytuacja jest tragiczna, nie strajki na Śląsku, nie sytuacja społeczno-gospodarcza, są istotne dla mediów tylko decyzja sądu, że należy jeszcze raz zbadać czy Antoni Macierewicz był urzędnikiem państwowym, czy też nie” – mówił w rozmowie z Radio Wnet, Macierewicz.

Jednym z najważniejszych zarzutów w stosunku do byłych oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych, jest handel bronią. Polska broń miała trafić m.in. do organizacji terrorystycznych w Rosji. A swoją rolę w tym procederze, zdaniem Macierewicza, spełniał obecny prezydent RP.

„Najważniejsze jest to, że znaleźli się uczciwi sędziowie, którzy skazali byłych oficerów WSI, dostarczających broń terrorystom. To była kontynuacja działalności jeszcze z czasów PRL zapoczątkowana w latach 80-tych, a na początku lat 90-tych krył ją były minister obrony narodowej Bronisław Komorowski” – mówił Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS odniósł się także do sprawy protestów górników i innych grup zawodowych. To zdaniem Macierewicza, narastający bunt społeczny.

 „To już są nie tylko górnicy czy rolnicy. To są nauczyciele, hutnicy, pracownicy uniwersytetów i wiele innych grup społecznych. Cały system stworzony przez Platformę się rozłazi i zostaje tylko Donald Tusk ze swoją wielomilionową pensją w Brukseli” – twierdzi Macierewicz.

Antoni Macierewicz mówił też o nagraniach z Jaka-40, podważając ich wartość.

„Nagrania z Jaka-40 nie zostały opublikowane w całości i nie mają żadnej wartości dowodowej. Natomiast w nagraniach z wieży lotów lotniska w Smoleńsku usunięto około pięć minut zapisów z początku i końca nagrania. To nie jest wina ekspertów, którzy po prostu dostali taką kopię od prokuratury. To wszystko wynika z braku dostępu do oryginalnych zapisów taśm”

mly/radiownet.pl

fot. YouTube

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook