Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Komorowski krył WSI

03.02.2015

Oficerowie WSI mieli sprzedawać broń terrorystom w Rosji.

Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza, szefa komisji weryfikacyjnej.

 „Jakiego medium byśmy nie dotknęli, tam sprawa uchylenia decyzji prokuratury była najważniejsza. Już nie kwestia rolników, których sytuacja jest tragiczna, nie strajki na Śląsku, nie sytuacja społeczno-gospodarcza, są istotne dla mediów tylko decyzja sądu, że należy jeszcze raz zbadać czy Antoni Macierewicz był urzędnikiem państwowym, czy też nie” – mówił w rozmowie z Radio Wnet, Macierewicz.

Jednym z najważniejszych zarzutów w stosunku do byłych oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych, jest handel bronią. Polska broń miała trafić m.in. do organizacji terrorystycznych w Rosji. A swoją rolę w tym procederze, zdaniem Macierewicza, spełniał obecny prezydent RP.

„Najważniejsze jest to, że znaleźli się uczciwi sędziowie, którzy skazali byłych oficerów WSI, dostarczających broń terrorystom. To była kontynuacja działalności jeszcze z czasów PRL zapoczątkowana w latach 80-tych, a na początku lat 90-tych krył ją były minister obrony narodowej Bronisław Komorowski” – mówił Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS odniósł się także do sprawy protestów górników i innych grup zawodowych. To zdaniem Macierewicza, narastający bunt społeczny.

 „To już są nie tylko górnicy czy rolnicy. To są nauczyciele, hutnicy, pracownicy uniwersytetów i wiele innych grup społecznych. Cały system stworzony przez Platformę się rozłazi i zostaje tylko Donald Tusk ze swoją wielomilionową pensją w Brukseli” – twierdzi Macierewicz.

Antoni Macierewicz mówił też o nagraniach z Jaka-40, podważając ich wartość.

„Nagrania z Jaka-40 nie zostały opublikowane w całości i nie mają żadnej wartości dowodowej. Natomiast w nagraniach z wieży lotów lotniska w Smoleńsku usunięto około pięć minut zapisów z początku i końca nagrania. To nie jest wina ekspertów, którzy po prostu dostali taką kopię od prokuratury. To wszystko wynika z braku dostępu do oryginalnych zapisów taśm”

mly/radiownet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook