Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: Komorowski krył WSI

03.02.2015

Oficerowie WSI mieli sprzedawać broń terrorystom w Rosji.

Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza, szefa komisji weryfikacyjnej.

 „Jakiego medium byśmy nie dotknęli, tam sprawa uchylenia decyzji prokuratury była najważniejsza. Już nie kwestia rolników, których sytuacja jest tragiczna, nie strajki na Śląsku, nie sytuacja społeczno-gospodarcza, są istotne dla mediów tylko decyzja sądu, że należy jeszcze raz zbadać czy Antoni Macierewicz był urzędnikiem państwowym, czy też nie” – mówił w rozmowie z Radio Wnet, Macierewicz.

Jednym z najważniejszych zarzutów w stosunku do byłych oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych, jest handel bronią. Polska broń miała trafić m.in. do organizacji terrorystycznych w Rosji. A swoją rolę w tym procederze, zdaniem Macierewicza, spełniał obecny prezydent RP.

„Najważniejsze jest to, że znaleźli się uczciwi sędziowie, którzy skazali byłych oficerów WSI, dostarczających broń terrorystom. To była kontynuacja działalności jeszcze z czasów PRL zapoczątkowana w latach 80-tych, a na początku lat 90-tych krył ją były minister obrony narodowej Bronisław Komorowski” – mówił Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS odniósł się także do sprawy protestów górników i innych grup zawodowych. To zdaniem Macierewicza, narastający bunt społeczny.

 „To już są nie tylko górnicy czy rolnicy. To są nauczyciele, hutnicy, pracownicy uniwersytetów i wiele innych grup społecznych. Cały system stworzony przez Platformę się rozłazi i zostaje tylko Donald Tusk ze swoją wielomilionową pensją w Brukseli” – twierdzi Macierewicz.

Antoni Macierewicz mówił też o nagraniach z Jaka-40, podważając ich wartość.

„Nagrania z Jaka-40 nie zostały opublikowane w całości i nie mają żadnej wartości dowodowej. Natomiast w nagraniach z wieży lotów lotniska w Smoleńsku usunięto około pięć minut zapisów z początku i końca nagrania. To nie jest wina ekspertów, którzy po prostu dostali taką kopię od prokuratury. To wszystko wynika z braku dostępu do oryginalnych zapisów taśm”

mly/radiownet.pl

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook