Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Kłamstwo smoleńskie będzie utrzymywane

13.01.2012

To, co wiemy już dziś, że słowa przypisywane gen. Błasikowi powiedział ktoś inny, że nie ma dowodów na jego obecność w kokpicie, pozwala nam postawić tezę o konieczności powołania nowej komisji badającej wypadki lotnicze – mówi portalowi Stefczyk.info Antoni Macierewicz.

Stefczyk.info: „Rzeczpospolita” opisuje ekspertyzę krakowskiego instytutu, z której wynika, że słowa przypisane gen. Błasikowi wypowiada ktoś inny. Okazuje się, że nie ma dowodów na jego obecność w kokpicie. Ta wiadomość po raz kolejny zadaje kłam oficjalne propagandzie na temat Smoleńska. Będziemy mieć do czynienia z upadkiem kłamstwa?

Antoni Macierewicz: Smoleńskie kłamstwo jest kłamstwem, a więc jest narzędziem, które ma służyć tym, którzy doprowadzili do smoleńskiej tragedii i czerpią z niej korzyści polityczne. Dlatego ono będzie utrzymywane tak długo, jak długo ci ludzie będą mieli władzę. Przecież wszyscy już od dawna wiedzą, że król jest nagi, ale wciąż ma władzę i może udawać, że jest przebrane w nowe szaty. Obawiam się, że nadal będzie tak udawał.

Świadczy o tym m.in. wypowiedź rzecznika rządu Pawła Grasia

Paweł Graś na wiadomość o wynikach ekspertyzy,o której mówimy, powiedział, że to nie ma znaczenia, ponieważ to nikomu życia nie wróci. Ten cynizm rządzących będzie nadal prezentowany.

W Pana ocenie ekspertyza krakowska powinna skutkować postawieniem zarzutów członkom komisji Jerzego Millera?

Ja nie wiem, czy te wyniki pozwalają stawiać jakieś zarzuty. Być może rzeczywiście tak jest. Należy jednak poczekać na pełną wersję ekspertyzy, która mam nadzieję zostanie jak najszybciej zaprezentowana opinii publicznej. Jednak to, co wiemy już dziś, że słowa przypisywane gen. Błasikowi powiedział ktoś inny, że nie ma dowodów na jego obecność w kokpicie, pozwala nam postawić tezę o konieczności powołania nowej komisji badającej wypadki lotnicze.

Dlaczego?

Ekspertyza to dowód na kolejne kłamstwo i fałsz, dotyczący kluczowych momentów katastrofy smoleńskiej. To przecież presja wywierana przez gen. Błasika miała się przyczynić do błędów pilotów. Słyszeliśmy, że Tupolew stracił skrzydło po zderzeniu z brzozą. Wiemy, że to nieprawda, wiemy, że fałszowano dokumentację lekarską. O tym poświadczyła ekshumacja zwłok ministra Wassermann. Wiemy, że przebieg katastrofy był inny, a dokumentacja została sfałszowana. Wiemy, że zespół prok. Parulskiego nie zrobił nic, jedynie wprowadzał przełożonych i opinię publiczną w błąd. To oznacza, że cały przebieg śledztwa powinien być przeprowadzony od początku.

Do tego potrzebne są dodatkowe materiały?

Śledztwo musi się opierać na oryginałach czarnych skrzynek, na wraku rządowego samolotu oraz innych materiałów, które przytrzymują Rosjanie. To wszystko pokazuje, że potrzebna jest nowa komisja i zwrócenie się do organów międzynarodowych o powołanie międzynarodowej komisji, która będzie zdolna nie tylko zbadać tę sprawę, ale również wywrzeć stosowną presję na Moskwę.

Czy powołanie tej komisji ma sens przy obecnym rządzie w Polsce, czy należy poczekać na nowe rozdanie polityczne?

Postulat powstania komisji międzynarodowej jest niezależny od tego, kto jest premierem czy prezydentem Rzeczypospolitej. To zależy tylko od tego, jak dużo wiemy o fałszowaniu całej sprawy i dokumentacji. Ta sprawa nie jest sprawą krajową, jest sprawą międzynarodową. Z chwilą, gdy jesteśmy w stanie wykazać kłamstwa w materiale dowodowym, mamy obowiązek domagać się zwołania międzynarodowej komisji, by wyjaśnić tę sprawę.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook