Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Immunitet jest po to, by bronić najsłabszych

23.11.2012

Chodzi o to czy w Polsce będzie obowiązywała etyka Marka Dochnala - mówi poseł PiS.

Antoni Macierewicz, komentując przebieg głosowania w Sejmie, którego efektem był uchylenie immunitetu posłowi PiS, nie wydawał się zaskoczony: "We wczorajszym przemówieniu wskazałem, że nie mam złudzeń. Ten skład Sejmu podejmował dużo gorsze decyzje – przede wszystkim tę o przekazaniu całego śledztwa smoleńskiego w ręce Rosjan. Podejmował dużo straszniejsze rozstrzygnięcia na niekorzyść polskiego życia gospodarczego, podjął decyzję o likwidacji polskich stoczni… Nie miałem złudzeń, co do tego jakie będzie rozstrzygnięcie" - mówił Macierewicz.

Poseł PiS na antenie TVP Info apelował, by na całą sprawę spojrzeć w szerszej perspektywie niż jedna sprawa: "Chodziło o to, czy będzie sądzony fakt, iż stajemy w obronie polskich interesów gospodarczych. Czy będzie sądzony fakt, że wskazuje się na ludzi, którzy rozkradają majątek narodowy. Czy będzie sądzone to, że wskazuje się na to, że utrzymywanie i robienie interesów z ludźmi GRU (Siergieja Gawriłowa) jest naganne czy nie będzie sądzone. Krótko mówiąc, chodzi o to czy będzie to obowiązywała etyka Marka Dochnala czy też będzie obowiązywała etyka taka, z jakiej wyrośliśmy w przeszłości i jaką przekazali nasi ojcowie. Okazało się, że 234 posłów uważa, że etyka Marka Dochnala jest właściwym systemem wartości upowszechnianym w Polsce" - oceniał parlamentarzysta.

I wyjaśniał to, jaki jego zdaniem jest sens immunitetu poselskiego: "Trzeba odpowiadać zawsze przed opinią publiczną. Obowiązkiem posła – i po to jest immunitet – jest bronić słabych, bronić majątku narodowego, bronić Polski. Immunitet jest po to, by poseł mógł robić to, czego nie mogą robić ludzie najsłabsi. Czego nie mogą robić ludzie w małych miasteczkach, na wsi – tam gdzie aparat państwowy uniemożliwia ludziom walkę o swoje prawa. Dlatego zależało mi na tym głosowaniu, bo ci, którzy głosowali w sprawie immunitetu nie głosowali przecież nad tym, czy ja będę sądzony czy nie – to sprawa pięciorzędna. Głosowali za tym, czy będzie można bronić w Polsce interesów narodu polskiego czy też to będzie karane. Powtarzam raz jeszcze – immunitet nie jest po to, by robić lewe interesy. On jest po to, by poseł mógł występować w imieniu najsłabszych. Jeżeli nie będziemy mogli bronić polskich interesów, bo będzie za to groziła represja, to zostaniemy sprowadzeni do sytuacji potakiwania tym, którzy mają władzę, pieniądze i media" - kończył poseł.

sv, TVP Info

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook