Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Gruzja, Smoleńsk, teraz Ukraina...

22.07.2014

Putin w pełni kontroluje wszystkie działania rosyjskich wojsk.

"wSieci": Panie ministrze, wciąż wszyscy jesteśmy wstrząśnięci scenami straszliwej tragedii, która pochłonęła blisko 300 niewinnych ofiar. Jaka jest pana ocena tego, co się stało na Ukrainie z malezyjskim samolotem?

Antoni Macierewicz: To ogromna, straszliwa tragedia i straszliwa zbrodnia. Rodzinom ofiar winni jesteśmy najgłębsze współczucie, a tym, którzy zginęli, nasze modlitwy.

Kto za to odpowiada?

To oczywiste dla całego cywilizowanego świata. To Rosja i Władimir Putin wysłali na Ukrainę swoje wojska, to oni zachęcili nielicznych mieszkańców Wschodu Ukrainy do stanięcia przeciw własnemu krajowi, to oficerowie rosyjscy z jednostek specjalnych i GRU nimi dowodzą, to z Rosji nadchodzi dla nich sprzęt i wszelkie wsparcie. Ukraińskie służby ujawniły nagraną rozmowę między dowódcą rosyjskich sił na Ukrainie a dowódcami w samej Rosji, w której cieszą się oni z zestrzelenia tego samolotu. Nie ma więc wątpliwości, że zarówno siły rosyjskie na Ukrainie, jak i siły rosyjskie w Rosji mają świadomość tego, co się stało.

Odpowiedzialność jest zatem jednoznaczna, tym bardziej że Putin w pełni kontroluje wszystkie działania rosyjskich wojsk i służb specjalnych. Jego jedynowładztwo jest bezsporne, a zatem i odpowiedzialność bezsporna. Zwłaszcza że gdy w różnych krajach rozważano sankcje, odgrażał się, iż odpowiedź będzie bezwzględna. No i jest.

CAŁA ROZMOWA W TYGODNIKU „wSieci”. Polecamy także w formie e-wydania.

svit

[Fot. Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook