Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Grano z Putinem przeciw Kaczyńskiemu

11.07.2012

Antoni Macierewicz składa doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków rządu. Twierdzi, że celowo zwodzili prezydenta rozmowami o wspólnej wizyty w Katyniu, podczas gdy od początku realnie przygotowywali jedynie wizytę premiera.

Stefczyk.info: W zeznaniach Tomasza Turowskiego pojawia się informacja, że trzy osoby po katastrofie dawały oznaki życia. Czy ona znajdują potwierdzenie w innych materiałach w śledztwie?

Antoni Macierewicz: Nie znam innego źródłowego potwierdzenia tej informacji, natomiast wiele osób powtarzało  ją zarówno na miejscu katastrofy, jak  w pierwszych dniach po niej, w Warszawie. Jednak zawsze, gdy się zbada te informację okazuje się, że źródłem był ten sam funkcjonariusz ochrony, który przekazał ją pierwszy. Przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na nieudolne, a nawet śmieszne próby zamazania wagi tej informacji podejmowane przez pana Turowskiego, który twierdzi, że te karetki,  które odjeżdżały z miejsca katastrofy odjeżdżały do kostnicy. Wiemy przecież, że ciała tych, którzy nie żyli składano tam na miejscu do trumien. Nikogo kto zmarł w trumnach karetką nie wywożono.

A jak się mają wyniki sekcji do tych informacji?

Przypominam, że dziś wiemy już na pewno, że wyniki rosyjskich sekcji były sfałszowane. A ekshumacji ofiar katastrofy, z wyjątkiem trzech przypadków, wciąż nie dokonano. Mam nadzieję, że to się zmieni i że można będzie zweryfikować te informacje. Bo one rzeczywiście są wstrząsające.

Turowski tłumaczy, że funkcjonariuszowi, z którym rozmawiał chodziło o odruchy bezwarunkowe ciał już po śmierci… Co naprawdę oznacza termin „żyznije riefleksy”?

To jest własna, nieudolna interpretacja pana Turowskiego, przypominam byłego agenta, mająca na celu umniejszenie wagi tej informacji. A sam termin oznacza po prostu „oznaki życia”.

A jak rozumieć termin „wizyta prywatna”, o której ciągle jest mowa w zeznaniach świadków w odniesieniu do wizyty prezydenta?

Z punktu widzenia polskich regulaminów taki termin nie istnieje. I to tylko podkreśla, że popełniono przestępstwo zgadzając się na takie stanowisko rosyjskie, wiedząc że tak Rosja kategoryzuje tę wizytę. Ze strony polskiej oznaczało to tyle, że tej wizyty po prostu nie ma. Skutki były takie, że polskie organy nie przykładały do tej wizyty żadnego znaczenia, zrzucały z siebie odpowiedzialność. A wszelkie narzędzia do organizowania wizyt leżą przecież w rękach rządu. Kancelaria Prezydenta nie ma żadnych narzędzi prowadzenia polityki zagranicznej skutecznie oraz przygotowania takiej wizyty,  wszystko odbywa się za pośrednictwem aparatu administracyjnego będącego w rękach rządu RP rząd RP postawił zbojkotować tę wizytę.

A co to była „gra równoległa” która, jak państwo twierdzą, prowadził rząd z kancelarią Prezydenta i Władimirem Putinem?

My tu przywołujemy słowa Tomasza Arabskiego. To on użył na określenie swojego zachowania rządu Donalda Tuska. Określił ją jako grę równoległą.  Prowadząc tę grę traktowano tak samo prezydenta RP jak też przedstawiciela obcego mocarstwa pana Putina. Ale w praktyce prowadzono grę z Putinem przeciwko naszemu prezydentowi. Przy czym przez cały czas jesteśmy świadomi, że bezpośrednią winę za katastrofę ponoszą Rosjanie. Jeśli chodzi o polski rząd - nikt nie zarzuca zamysłu ze strony urzędników rządu Donalda Tuska. Mówimy o współdziałaniu.

 not.ansa

[fot. ansa]

 

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook