Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Fałszywe działania prokuratury

25.09.2012

W rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS Antoni Macierewicz komentuje ostatnie doniesienia dotyczące śledztwa smoleńskiego. Naczelna Prokuratura Wojskowa oświadczyła, że ciało śp. Anny Walentynowicz zostało zamienione.

Stefczyk.info: Naczelna Prokuratura Wojskowa wydała oświadczenie, w którym mówi, że ciało śp. Anny Walentynowicz oraz ciało ekshumowane na cmentarzu w Warszawie zostały ze sobą zamienione. Czy Pana zdaniem tym razem identyfikacja została zrobiona rzetelnie?

Antoni Macierewicz: W tej sprawie mamy tak wiele niejasności i zaniedbań, że takie wątpliwości będą podnoszone i w tym przypadku. Szczególnie, że prokuratura odmówiła uczestnictwa niezależnych i wiarygodnych ekspertów w czynnościach śledczych. O takie rozwiązanie wnosiły rodziny ofiar. Ta decyzja śledczych daje podstawy do wątpliwości. Mam jednak nadzieję, że tak dalece, by fałszować wyniki badań, prokuratura wojskowa się nie posunęła. Trzeba być gotowym do akceptacji pewnego stanu rzeczy. Nie ukrywam, że ja mam wątpliwości. Zakładam jednak, że do takiego fałszerstwa się nie dopuszczono.

Co w Pana ocenie powinno się obecnie wydarzyć?

Mamy ciągle do czynienia z brakiem profesjonalizmu, z niechlujstwem, z lekceważeniem podstawowych norm prawa, z lekceważeniem uczuć rodziny oraz całego narodu. Jak można było w sprawie bohaterki Polski dopuścić do takiego skandalu? Ja tego nie rozumiem. To wszystko świadczy o tym, że konieczne jest przejęcie tej sprawy przez prokuraturę powszechną. Mam nadzieję, że po doborze przez Prokuratora Generalnego odpowiedniego zespołu śledczych uda się przeprowadzić to śledztwo we właściwy sposób.

Czym mieliby się ci śledczy zająć?

Oni powinni przede wszystkim zweryfikować wszystkie dotychczasowe ustalenia prokuratury. Od samego początku po dzień dzisiejszy prokuratura wojskowa prowadziła fałszywe działania.

Rozmawiał Nal
[Fot. PAP/Roman Jocher]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook