Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Bunt elit przeciwko narodowi

11.01.2016

"Wolność się przywraca większości narodu, która była tego pozbawiona".

Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja odniósł się do konfliktu wokół polityki rządu PiS. W jego ocenie mamy do czynienia z buntem dawnych elit. "Mamy do czynienia z rodzajem buntu dawnych elit przeciwko narodowi, przeciwko ludowi, który wygrał wybory" – stwierdził minister obrony narodowej.

Polityk odniósł się do zarzutów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości, mówiących że reforma mediów publicznych ma charakter łamania wolności słowa. "Kraj ma być rządzony zgodnie z wolą większości, bo na tym polega demokracja. O to w tej demokracji właśnie chodzi, żeby wybierać rząd i podejmować decyzje zgodnie z tym, co naród uznał za niezbędne do zrealizowania […] w różnych instytucjach państwa, które działały po prostu źle" – mówił szef MON.

Zaznaczał, że "część dawnych elit tych, które przywłaszczyły sobie Polskę przez ostatnie 25 lat – a tak naprawdę przecież olbrzymia część z nich jest kontynuacją aparatu komunistycznego – to mówmy szczerze, że albo są to bezpośrednio ci ludzie albo ich najbliżsi, którzy odziedziczyli majątki". "I przez te ostatnie 25 lat mieli się jak pączki w maśle – niestety kosztem reszty narodu" – ocenił Macierewicz. Dodał, że teraz to właśnie oni krzyczą, że odbiera się Polsce wolność słowa. "To jest nieprawda" – podkreślił.

Polityk tłumaczył, że obecne zmiany nikomu nie odbierają wolności słowa, a służą tendencji odwrotnej. "Tę wolność się przywraca większości narodu, która była tego pozbawiona" – podkreślił. Trwające protesty minister nazwał buntem dawnych elit przeciwko narodowi. "Przeciwko ludowi, który wygrał wybory" – dodał.

"Część z tych elit zarzuca ludowi, że ten bezprawnie korzysta z demokracji. Po prostu tym ludziom się coś pomyliło" – kwituje Macierewicz.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook