Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: Biernacki jest kwiatkiem do kożucha

17.06.2015

„Służby realizują interesy mafijne i polityczne swoich szefów”.

Marek Biernacki nie ma odpowiednich uprawnień, by skutecznie nadzorować służby specjalne. W ocenie Antoniego Macierewicza, nowy koordynator przyjął rolę kwiatka do kożucha.

„Mianują osoby, które nie mają narzędzi do podjęcia działań. To, że Marek Biernacki przyjął rolę kwiatka do kożucha źle świadczy o sytuacji tego miłego przecież człowieka” – mówił Macierewicz w TV Republika.

Wiceprezes PiS wskazał, że błędem jest decyzja o tym, by Biernacki nie był ministrem-koordynatorem. „Pan Biernacki otrzymał ładnie brzmiący tytuł, ale nie uprawnienia, jest po prostu człowiekiem z otoczenia Ewy Kopacz a nie konstytucyjnym ministrem” - mówił Macierewicz. W jego ocenie polityka tego rodzaju działania są charakterystyczne dla obecnej sytuacji i rządu.

W ocenie Macierewicza za takim statusem Biernackiego jest chęć nie porządkowania służb w Polsce. „Nie mam wątpliwości, że chodziło o to, że to kwestia kontynuowania systemu Donalda Tuska, w którym nie ma możliwości uporządkowania służb specjalnych i w którym służby te realizują interesy mafijne i polityczne swoich szefów” – tłumaczył gość TV Republika.

Na koniec wskazuje, że Marek Biernacki nie ma szans skutecznie działać w obszarze służb.

ez,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook