Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Armia potrzebuje głębokich zmian

07.08.2015

„Od czasów prezydenta Kaczyńskiego nikt tak nie wyłożył doktryny wojskowej” - mówił Antoni Macierewicz komentując orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda wyłożył nową doktrynę wojskową, która nie poprzestaje na obecności Polski w sojuszach, ale kładzie nacisk na konieczność samodzielnej możliwości rzeczywistego bronienia państwa polskiego. To niesłychana zmiana akcentów” – mówił na antenie TV Republika wiceprezes PiS.

Odniósł się także do wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy. „Przywołanie spraw społecznych jako synonimu, warunku polskiej niepodległości było dla mnie najważniejsze. Nie lekceważę oczywiście słów prezydenta o armii i zapowiedzianej doktryny wojskowej, która nie poprzestaje na obecności Polski w sojuszach, ale kładzie nacisk na konieczność samodzielnej możliwości rzeczywistego bronienia państwa polskiego” – mówił. W ocenie Macierewicza słowa prezydenta Dudy to zmiana akcentów. „Od czasów prezydenta Kaczyńskiego nikt tak nie wyłożył doktryny wojskowej” – podkreślił.

Macierewicz pytany, w jakim stanie prezydent Bronisław Komorowskim zostawia polską armię, zaznaczył, że wskazał, że o kondycji armii świadczą trzy podstawowe fakty: doktryna wojskowa z 2013 roku zakładająca, że żadne zagrożenie nam nie grozi, ze Rosja jest państwem które nam nie zagraża; brak obrony terytorialnej (sprowadzenie armii do wycinka) i zakup francuskich śmigłowców, z których nawet Francja nie korzysta. „Te trzy kwestie obrazują, w jak niedobrym stanie Andrzej Duda dziedziczy armię” – mówił. „Armia potrzebuje bardzo wiele głębokich zmian. Słowa Dudy podkreślają doskonałe wyszkolenie żołnierzy, ale nie sami żołnierze tworzą armię” – dodał.

I zaznaczył, że „jesteśmy jedynym krajem NATO, który nie posiada systemu obrony terytorialnej własnego kraju”.

Zdaniem Antoniego Macierewicza sprawy wojska i armii są bardzo ważne i potrzebują uzdrowienia, jednak polityk sugeruje, by w ramach naprawy Rzeczypospolitej zacząć od spraw społecznych. „Od przywrócenia sprawiedliwości społecznej, tak żeby Polacy, którzy chcą wyjechać, znaleźli swoje miejsce w Ojczyźnie” – powiedział.

TK,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook