Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: Armia potrzebuje głębokich zmian

07.08.2015

„Od czasów prezydenta Kaczyńskiego nikt tak nie wyłożył doktryny wojskowej” - mówił Antoni Macierewicz komentując orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda wyłożył nową doktrynę wojskową, która nie poprzestaje na obecności Polski w sojuszach, ale kładzie nacisk na konieczność samodzielnej możliwości rzeczywistego bronienia państwa polskiego. To niesłychana zmiana akcentów” – mówił na antenie TV Republika wiceprezes PiS.

Odniósł się także do wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy. „Przywołanie spraw społecznych jako synonimu, warunku polskiej niepodległości było dla mnie najważniejsze. Nie lekceważę oczywiście słów prezydenta o armii i zapowiedzianej doktryny wojskowej, która nie poprzestaje na obecności Polski w sojuszach, ale kładzie nacisk na konieczność samodzielnej możliwości rzeczywistego bronienia państwa polskiego” – mówił. W ocenie Macierewicza słowa prezydenta Dudy to zmiana akcentów. „Od czasów prezydenta Kaczyńskiego nikt tak nie wyłożył doktryny wojskowej” – podkreślił.

Macierewicz pytany, w jakim stanie prezydent Bronisław Komorowskim zostawia polską armię, zaznaczył, że wskazał, że o kondycji armii świadczą trzy podstawowe fakty: doktryna wojskowa z 2013 roku zakładająca, że żadne zagrożenie nam nie grozi, ze Rosja jest państwem które nam nie zagraża; brak obrony terytorialnej (sprowadzenie armii do wycinka) i zakup francuskich śmigłowców, z których nawet Francja nie korzysta. „Te trzy kwestie obrazują, w jak niedobrym stanie Andrzej Duda dziedziczy armię” – mówił. „Armia potrzebuje bardzo wiele głębokich zmian. Słowa Dudy podkreślają doskonałe wyszkolenie żołnierzy, ale nie sami żołnierze tworzą armię” – dodał.

I zaznaczył, że „jesteśmy jedynym krajem NATO, który nie posiada systemu obrony terytorialnej własnego kraju”.

Zdaniem Antoniego Macierewicza sprawy wojska i armii są bardzo ważne i potrzebują uzdrowienia, jednak polityk sugeruje, by w ramach naprawy Rzeczypospolitej zacząć od spraw społecznych. „Od przywrócenia sprawiedliwości społecznej, tak żeby Polacy, którzy chcą wyjechać, znaleźli swoje miejsce w Ojczyźnie” – powiedział.

TK,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Andrzej Duda

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook