Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Amerykanie mówią o zamachu w Smoleńsku

09.12.2014

„Jest bardzo wiele przesłanek wskazujących, że dziś istnieje ogromna szansa na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej” - mówił na antenie TV Republika wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Polityk w programie „Wolne głosy” powiedział, że Amerykanie badają identyczne wnioski, którymi zajmowali się Polacy.

„Opinia o zamachu jest coraz bardziej popularna w środowiskach władzy i wojskowych USA – mówił Macierewicz.

I dodał:

„Dziś istnieje ogromna szansa na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej” – powiedział szef parlamentarnego Zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jego zdaniem wszystkiego nie udało się ustalić, jednak podstawowe tezy dotyczące katastrofy są znane.

„Raport jest przeznaczony dla komisji zagranicznych, przede wszystkim dla Kongresu Polonii Amerykańskiej, który podejmuje wielką kampanię mającą rozpocząć działanie właściwego śledztwa smoleńskiego” – wyjaśniał Antoni Macierewicz.

Podkreślił, że pełna wersja raportu musi zawierać wszystkie tezy i informacje związane z tragedią.

„Tezy w nim zawarte są zbiorem tego, co już wiemy na temat tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, a posługujemy się bezspornymi faktami i udowodnionymi informacjami, takimi jak ta, że wszystkie mechanizmu samolotu nie działały już 15 metrów nad ziemią, albo to, co ustalili archeolodzy, czyli rozpad samolotu na ponad 60 tys. fragmentów(...)Przypominamy też, jak znaleziono osmolone i stopione elementy Tupolewa jeszcze przez tzw. „pancerną brzozą”. Przywołujemy tylko te fakty, z którymi nikt już nie odważy się dyskutować” – uzupełniał Antoni Macierewicz.

Dodał, że już niebawem katastrofa może zostać wyjaśniona:

„Jest bardzo wiele przesłanek wskazujących, że dziś istnieje ogromna szansa na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej(...)Amerykanie stwierdzają w badaniach te same wnioski, które my stwierdzamy. I ta opinia jest coraz bardziej popularna w środowiskach władzy i wojskowych USA – skwitował Antoni Macierewicz.

TV Republika, lz

[fot: TV Republika/youtube]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook