Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Amerykanie mówią o zamachu w Smoleńsku

09.12.2014

„Jest bardzo wiele przesłanek wskazujących, że dziś istnieje ogromna szansa na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej” - mówił na antenie TV Republika wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Polityk w programie „Wolne głosy” powiedział, że Amerykanie badają identyczne wnioski, którymi zajmowali się Polacy.

„Opinia o zamachu jest coraz bardziej popularna w środowiskach władzy i wojskowych USA – mówił Macierewicz.

I dodał:

„Dziś istnieje ogromna szansa na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej” – powiedział szef parlamentarnego Zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jego zdaniem wszystkiego nie udało się ustalić, jednak podstawowe tezy dotyczące katastrofy są znane.

„Raport jest przeznaczony dla komisji zagranicznych, przede wszystkim dla Kongresu Polonii Amerykańskiej, który podejmuje wielką kampanię mającą rozpocząć działanie właściwego śledztwa smoleńskiego” – wyjaśniał Antoni Macierewicz.

Podkreślił, że pełna wersja raportu musi zawierać wszystkie tezy i informacje związane z tragedią.

„Tezy w nim zawarte są zbiorem tego, co już wiemy na temat tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, a posługujemy się bezspornymi faktami i udowodnionymi informacjami, takimi jak ta, że wszystkie mechanizmu samolotu nie działały już 15 metrów nad ziemią, albo to, co ustalili archeolodzy, czyli rozpad samolotu na ponad 60 tys. fragmentów(...)Przypominamy też, jak znaleziono osmolone i stopione elementy Tupolewa jeszcze przez tzw. „pancerną brzozą”. Przywołujemy tylko te fakty, z którymi nikt już nie odważy się dyskutować” – uzupełniał Antoni Macierewicz.

Dodał, że już niebawem katastrofa może zostać wyjaśniona:

„Jest bardzo wiele przesłanek wskazujących, że dziś istnieje ogromna szansa na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej(...)Amerykanie stwierdzają w badaniach te same wnioski, które my stwierdzamy. I ta opinia jest coraz bardziej popularna w środowiskach władzy i wojskowych USA – skwitował Antoni Macierewicz.

TV Republika, lz

[fot: TV Republika/youtube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook