Jedynie prawda jest ciekawa

Macierewicz: agentura wpływu aktywniejsza

21.05.2014

„We wszystkich miejscach, w których widać działania zmierzające do zniszczenia polskiej państwowości, pojawia się także agentura wpływu. To jest bardzo niepokojące zjawisko” - mówi portalowi Stefczyk.info były likwidator WSI, były wiceszef MON, były szef MSW i SKW Antoni Macierewicz.

Stefczyk.info: Sąd oddalił pierwsze zażalenia na umorzenie śledztwa dotyczącego domniemanych nieprawidłowości w tworzeniu raportu dot. WSI, informuje niezalezna.pl. Tym razem chodziło o zażalenie żołnierzy WSI, m.in. płk. Krzysztofa Polkowskiego. Jak Pan ocenia to rozstrzygnięcie?

Antoni Macierewicz: Decyzja sądu była oczywista. Za to cała ta sprawa wymaga głębszej refleksji. Przypomnijmy sobie, że próba rehabilitacji WSI została podjęta przez Platformę Obywatelską, przez Twój Ruch, przez pana Donalda Tuska, przez pana Komorowskiego w przeddzień rosyjskiej agresji na Ukrainę i na Europę. Uświadommy sobie, że ta wielka kampania miała rehabilitować ludzi szkolonych przez GRU, przez to samo GRU, które obecnie zajmuje miasta ukraińskie, które dziś robi dywersję na zapleczu rządu niepodległej Ukrainy, które grozi Europie. To nie są tylko wspomnienia z przeszłości, to nie jest tylko kwestia odpowiedzialności za Katyń i zamordowanie Polaków, to jest kwestia bieżących działań służb, wymierzonych w bezpieczeństwo Polski. W przeddzień tej agresji rehabilitowanie ludzi szkolonych przez GRU, wsadzanie np. szkolonego przez GRU pana Polkowskiego do komisji ds. służb specjalnych, jest działaniem wymierzonym przeciwko interesom państwa polskiego i przeciwko interesom polskich obywateli. Sąd stanął na straży naszego bezpieczeństwa, na straży praworządności i niepodległości państwa polskiego.

Jak wysoko są umocowani ludzie, którzy sprowadzili Polskę w groźną dla nas sytuację? Wymienił Pan ludzi z najwyższych szczebli władzy...

Ja przypominam wypowiedzi Donalda Tuska i innych ludzi, wspierających próbę rehabilitacji WSI. To jest absolutny skandal. Pamiętamy prowokację, w którą zaangażowano komisję ds. służb, Platformę Obywatelską, pana Donalda Tuska. Ona dotyczyła rzekomego zlecenia tłumaczenia raportu dot. WSI jeszcze zanim ten dokument został odtajniony. To było oczywiste kłamstwo, oczywista nieprawda, która była wspierana na najwyższym szczeblu władz państwa polskiego, obecnego rządu. To była część próby rehabilitacji ludzi szkolonych przez GRU. To było wymierzone w Polskę. Trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Dobrze, że sąd stanął na straży interesów i niepodległości Polski.

W doktrynie wojskowej Federacji Rosyjskiej wskazuje się na wojnę informacyjną, jako na część działań militarnych. Widzi Pan, by Rosja prowadziła wojnę informacyjną przeciwko Polsce?

Widzę to w kategoriach bardzo istotnego zaktywizowania się agentury wpływu. Rzeczywiście w wielu mediach, środowiskach, w wielu politycznych kręgach – różnorodnych ideowo, od skrajnie libertyńskich po komunistyczne – prowadzi się działalność, w która jest skierowana przeciwko niepodległemu, narodowemu państwu polskiemu. Atakuje się fundamenty państwa, jego niepodległość, jego walutę, istotne dla kraju filary. We wszystkich tych miejscach, w których widać działania zmierzające do zniszczenia polskiej państwowości, pojawia się także agentura wpływu. To jest bardzo niepokojące zjawisko.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook