Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: 20 lat walczono z patriotyzmem

13.04.2016

„Młodzi Polacy kochają Ojczyznę, odrzucają lewacką ideologię uprawianą przez główny i mętny nurt”.

Antoni Macierewicz wskazuje, że młodzi Polacy chcą służyć Ojczyźnie. „Młodzi ludzi garną się do wojska, o czym świadczy popularność klas wojskowych, udział w ćwiczeniach, przynależność do różnego rodzaju organizacji paramilitarnych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest pierwszym, który wspiera te działania w całym kraju i podjął decyzję o utworzeniu wojsk obrony terytorialnej jako nowego rodzaju sił zbrojnych” - mówi szef MON portalowi niezalezna.pl, komentując prace nad powołaniem Obrony Terytorialnej.

Pytany o narrację mediów Agory, które nieprzychylnie mówią o OT minister wskazuje: „Całe środowisko związane z „Gazetą Wyborczą” wspierało politykę PO zmierzająca obiektywnie do osłabienia polskiego wojska; w kolejnych pokoleniach powstawało przekonanie, że walka w obronie ojczyzny jest czymś niepotrzebnym, że nie warto się szkolić, iść do wojska. Przez blisko 20 lat walczono z patriotyzmem” - zauważył.

I wskazał na nastroje, które są widoczne wśród młodych Polaków. „Młodzi Polacy kochają swoja ojczyznę, odrzucają lewacką ideologię uprawiana przez główny i mętny nurt. Młodzi Polacy są rzeczywiście gotowi czynnie wystąpić w obronie swojego kraju, ale to przecież powinno cieszyć, a nie martwić; martwić powinni się tylko wrogowie Polski…” - zaznacza, nawiązując do treści publikowanych przez część mediów.

„To jest autentycznie patriotyczne pokolenie i obowiązkiem ministra obrony narodowej jest wspieranie takiej postawy” - zaznacza szef MON.

ez

[Fot. wPolityce.pl/T.Karpowicz]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook