Jedynie prawda jest ciekawa


Maciejowski: "Nie daję Owsiakowi"

12.01.2014

Od lat nie biorę udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dzieje się to trochę wbrew pospolitemu ruszeniu, jakie obserwujemy w Polsce i w opozycji do większości moich kolegów z Rady Warszawy - mówi portalowi wPolityce.pl Maciej Maciejowski, który swój wpis na blogu opatrzył zdjęciem odwróconego serca z napisem „Nie daję Owsiakowi”.

"Radni chętnie wystawili na licytacje swój czas i swoje towarzystwo, jednak koleżanka nawet prywatna kolekcje płyt. A ja nie, bo uważam, że to wcale nie jest, wbrew temu co się mówi i pisze w mediach mainstreamowych taka wspaniała i spontaniczna akcja charytatywna" - mówi Maciejowski i doprecyzowuje.

"Mówi się, że to ludzie są tak wspaniali i wrzucają do puszek własne oszczędności. Może na początku działalności charytatywnej Owsiaka większość wpływów orkiestry rzeczywiście pochodziła z datków obywateli. Gdyby to podliczyć teraz to by okazało się, że to znikomy procent całego budżetu akcji. A większość to pieniądze pochodzące od dużych firm, które WOŚP traktują jako dźwignię reklamową" - mówi radny. Dodaje także, że w akcje Owsiaka coraz bardziej angażuje się publiczne pieniądze.

"(…) mam dużo szacunku do osób, które oddają na licytację prywatne przedmioty, ale nie rozumiem np. wicepremiera Piechocińskiego, który zaoferował możliwość korzystania przez jeden dzień ze swojego gabinetu, samochodu i ochrony BOR. Przecież to nie jego własność, za to płacą podatnicy, my wszyscy. (…) proszę spojrzeć na czas antenowy w mediach publicznych, który jest Owsiakowi ofiarowany. Gdyby to wszystko policzyć według cenników to wyszłyby naprawdę grube miliony złotych. No, ale pan Owsiak, który od lat wyznaje określony światopogląd może liczyć na specjalne traktowanie. Nie można zapominać o tym, że Owsiak wielokrotnie wypowiadał się w kwestiach politycznych, zawsze znajdował się po jednej stronie sporu. To jest nagradzane" - podsumowuje radny Maciej Maciejowski.

źródło: wPolityce.pl/run

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook