Jedynie prawda jest ciekawa


Maciejowski: "Nie daję Owsiakowi"

12.01.2014

Od lat nie biorę udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dzieje się to trochę wbrew pospolitemu ruszeniu, jakie obserwujemy w Polsce i w opozycji do większości moich kolegów z Rady Warszawy - mówi portalowi wPolityce.pl Maciej Maciejowski, który swój wpis na blogu opatrzył zdjęciem odwróconego serca z napisem „Nie daję Owsiakowi”.

"Radni chętnie wystawili na licytacje swój czas i swoje towarzystwo, jednak koleżanka nawet prywatna kolekcje płyt. A ja nie, bo uważam, że to wcale nie jest, wbrew temu co się mówi i pisze w mediach mainstreamowych taka wspaniała i spontaniczna akcja charytatywna" - mówi Maciejowski i doprecyzowuje.

"Mówi się, że to ludzie są tak wspaniali i wrzucają do puszek własne oszczędności. Może na początku działalności charytatywnej Owsiaka większość wpływów orkiestry rzeczywiście pochodziła z datków obywateli. Gdyby to podliczyć teraz to by okazało się, że to znikomy procent całego budżetu akcji. A większość to pieniądze pochodzące od dużych firm, które WOŚP traktują jako dźwignię reklamową" - mówi radny. Dodaje także, że w akcje Owsiaka coraz bardziej angażuje się publiczne pieniądze.

"(…) mam dużo szacunku do osób, które oddają na licytację prywatne przedmioty, ale nie rozumiem np. wicepremiera Piechocińskiego, który zaoferował możliwość korzystania przez jeden dzień ze swojego gabinetu, samochodu i ochrony BOR. Przecież to nie jego własność, za to płacą podatnicy, my wszyscy. (…) proszę spojrzeć na czas antenowy w mediach publicznych, który jest Owsiakowi ofiarowany. Gdyby to wszystko policzyć według cenników to wyszłyby naprawdę grube miliony złotych. No, ale pan Owsiak, który od lat wyznaje określony światopogląd może liczyć na specjalne traktowanie. Nie można zapominać o tym, że Owsiak wielokrotnie wypowiadał się w kwestiach politycznych, zawsze znajdował się po jednej stronie sporu. To jest nagradzane" - podsumowuje radny Maciej Maciejowski.

źródło: wPolityce.pl/run

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook