Jedynie prawda jest ciekawa


Maciejowski: "Nie daję Owsiakowi"

12.01.2014

Od lat nie biorę udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dzieje się to trochę wbrew pospolitemu ruszeniu, jakie obserwujemy w Polsce i w opozycji do większości moich kolegów z Rady Warszawy - mówi portalowi wPolityce.pl Maciej Maciejowski, który swój wpis na blogu opatrzył zdjęciem odwróconego serca z napisem „Nie daję Owsiakowi”.

"Radni chętnie wystawili na licytacje swój czas i swoje towarzystwo, jednak koleżanka nawet prywatna kolekcje płyt. A ja nie, bo uważam, że to wcale nie jest, wbrew temu co się mówi i pisze w mediach mainstreamowych taka wspaniała i spontaniczna akcja charytatywna" - mówi Maciejowski i doprecyzowuje.

"Mówi się, że to ludzie są tak wspaniali i wrzucają do puszek własne oszczędności. Może na początku działalności charytatywnej Owsiaka większość wpływów orkiestry rzeczywiście pochodziła z datków obywateli. Gdyby to podliczyć teraz to by okazało się, że to znikomy procent całego budżetu akcji. A większość to pieniądze pochodzące od dużych firm, które WOŚP traktują jako dźwignię reklamową" - mówi radny. Dodaje także, że w akcje Owsiaka coraz bardziej angażuje się publiczne pieniądze.

"(…) mam dużo szacunku do osób, które oddają na licytację prywatne przedmioty, ale nie rozumiem np. wicepremiera Piechocińskiego, który zaoferował możliwość korzystania przez jeden dzień ze swojego gabinetu, samochodu i ochrony BOR. Przecież to nie jego własność, za to płacą podatnicy, my wszyscy. (…) proszę spojrzeć na czas antenowy w mediach publicznych, który jest Owsiakowi ofiarowany. Gdyby to wszystko policzyć według cenników to wyszłyby naprawdę grube miliony złotych. No, ale pan Owsiak, który od lat wyznaje określony światopogląd może liczyć na specjalne traktowanie. Nie można zapominać o tym, że Owsiak wielokrotnie wypowiadał się w kwestiach politycznych, zawsze znajdował się po jednej stronie sporu. To jest nagradzane" - podsumowuje radny Maciej Maciejowski.

źródło: wPolityce.pl/run

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook