Jedynie prawda jest ciekawa

Maciejowski: "Nie daję Owsiakowi"

12.01.2014

Od lat nie biorę udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dzieje się to trochę wbrew pospolitemu ruszeniu, jakie obserwujemy w Polsce i w opozycji do większości moich kolegów z Rady Warszawy - mówi portalowi wPolityce.pl Maciej Maciejowski, który swój wpis na blogu opatrzył zdjęciem odwróconego serca z napisem „Nie daję Owsiakowi”.

"Radni chętnie wystawili na licytacje swój czas i swoje towarzystwo, jednak koleżanka nawet prywatna kolekcje płyt. A ja nie, bo uważam, że to wcale nie jest, wbrew temu co się mówi i pisze w mediach mainstreamowych taka wspaniała i spontaniczna akcja charytatywna" - mówi Maciejowski i doprecyzowuje.

"Mówi się, że to ludzie są tak wspaniali i wrzucają do puszek własne oszczędności. Może na początku działalności charytatywnej Owsiaka większość wpływów orkiestry rzeczywiście pochodziła z datków obywateli. Gdyby to podliczyć teraz to by okazało się, że to znikomy procent całego budżetu akcji. A większość to pieniądze pochodzące od dużych firm, które WOŚP traktują jako dźwignię reklamową" - mówi radny. Dodaje także, że w akcje Owsiaka coraz bardziej angażuje się publiczne pieniądze.

"(…) mam dużo szacunku do osób, które oddają na licytację prywatne przedmioty, ale nie rozumiem np. wicepremiera Piechocińskiego, który zaoferował możliwość korzystania przez jeden dzień ze swojego gabinetu, samochodu i ochrony BOR. Przecież to nie jego własność, za to płacą podatnicy, my wszyscy. (…) proszę spojrzeć na czas antenowy w mediach publicznych, który jest Owsiakowi ofiarowany. Gdyby to wszystko policzyć według cenników to wyszłyby naprawdę grube miliony złotych. No, ale pan Owsiak, który od lat wyznaje określony światopogląd może liczyć na specjalne traktowanie. Nie można zapominać o tym, że Owsiak wielokrotnie wypowiadał się w kwestiach politycznych, zawsze znajdował się po jednej stronie sporu. To jest nagradzane" - podsumowuje radny Maciej Maciejowski.

źródło: wPolityce.pl/run

fot. PAP/Tomasz Gzell
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook