Jedynie prawda jest ciekawa


Maciej Wąsik: "Prokuratura się skompromituje"

06.12.2012

W głębi duszy liczyłem, że to orzeczenie będzie inne, bo my jesteśmy niewinni i swojej niewinności nie będziemy musieli udowadniać. To prokuratura się skompromituje - były wiceszef CBA Maciej Wąsik komentuje orzeczenie sądu, który zdecydował, że jednak odbędzie się proces b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego i jego podwładnych, oskarżonych o nadużycie prawa ws. "afery gruntowej" w 2007 r.

Ze spokojem przyjąłem to orzeczenie sądu, które nakazuje jednak przeprowadzenie przewodu sądowego. Oczywiście, lepiej z mojego punktu widzenia byłoby, gdyby to orzeczenie było inne, gdyby sąd uznał orzeczenie sądu pierwszej instancji i nic nie trzeba by było robić. Tak, czy inaczej uważam, że tym aktem oskarżenia prokuratura się skompromituje. Jeśli nie stało się to teraz, to stanie się to za jakiś czas, za rok, za dwa, trzy lub cztery, bo ten akt jest dęty. Premier potrzebował tego aktu oskarżenia, nawet bez orzekania o winie, żeby odwołać Mariusza Kamińskiego i jego ludzi z CBA, bo za daleko poszli z "aferą hazardową". Odczytuje to jako akt zemsty. Przypomnijmy, Mariusz Kamiński dostał zawiadomienie o postawieniu zarzutów we wrześniu, a w sierpniu czyli wcześniej przekazał premierowi informacje o aferze hazardowej. No i za miesiąc został odwołany. No i oczywiście postawienie mu zarzutów posłużyło za pretekst dla Donalda Tuska, aby go odwołać. W moim przekonaniu Donald Tusk chciał trzymać w szachu Mariusza Kamińskiego, myśląc, że Mariusz Kamiński trzyma jego w szachu. Ale to było błędne pojęcie, bo Mariusz Kamiński nie prowadził żadnej gry z Donaldem Tuskiem, po prostu liczył, że zachowa się jak prezes Rady Ministrów i zatrzyma idące w złą stronę procesy legislacyjne i wyciągnie wnioski polityczne z tego. A Donald Tusk wykorzystał te informację także do rozgrywek w Platformie Obywatelskiej, bo odsunął przecież Grzegorza Schetynę z funkcji wicepremiera.

W głębi duszy liczyłem, że to orzeczenie będzie inne, bo my jesteśmy niewinni i swojej niewinności nie będziemy musieli udowadniać. To prokuratura się skompromituje.

Maciej Wąsik

fot. PAP

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook