Jedynie prawda jest ciekawa


M. Tyrmand: "Fundacje Sorosa biorą udział w grze politycznej"

26.05.2016

Gość programu "Minęła Dwudziesta" przyznał, że sprawa finansowania KOD przez fundacje Sorosa jest "cały czas badana".

"Prawda jest taka, że fundacje Sorosa biorą udział w grze politycznej. Może nie finansują działalności partii opozycyjnych, ale działają na rzecz organizacji, które sprzeciwiają się porządkowi politycznemu w kraju" - mówił Tyrmand w programie "Minęła Dwudziesta".

Amerykański dziennikarz zaznaczył, że to zgodne z programem. "Fundacje działają wg struktur, które są ustalone i te struktury mogą zakazywać określonych działań. (…) Warto jednak pamiętać, że są fundacje, które wspierają określone środowiska polityczne i mogą być wspierane przez amerykańskie fundacje" - zaznaczył.

Dziennikarz odniósł się do przypuszczalnego finansowania KOD przez Sorosa. "Tego nie wiem, ale (…) cały czas ta kwestia jest badana. Mamy prawo tak podejrzewać. Ciekawą sprawą jest sposób funkcjonowania fundacji Sororsa. "Tyrmand odniósł się również do polityki amerykańskiej. "Jest taki pogląd, że pewne procedury demokratyczne są zagrożone. Temu przewodniczą Obama, Clinton czy Timmermans. Mówią, że nie chcą rozmawiać z politykami o określonych poglądach" - zaznaczył dziennikarz.

"Gdyby Clinton została prezydentem, to byłaby porażka dla Waszego kraju, dla naszego kraju"— ocenił syn Leopolda Tyrmanda. Zapytany o Donalda Trumpa, stwierdził: "Trump mówi to, co ludzie chcą usłyszeć. (…) Ludzie są zmęczeni, a Trump o tym wie. Jest dobrym biznesmenem, więc wie, co powinien powiedzieć i dlatego zachowuje się tak, jak się zachowuje. (…) Trump pokazuje sporo alternatyw i może być b. dobrym politykiem." - mówił dziennikarz, dodając: "Donald Trump to pragmatyk. Nie ma zamiaru zagrażać bezpieczeństwu Europy, ponieważ wie, że stabilna Europa jest idealnym partnerem dla Ameryki. Hillary Clinton to choroba, jej prezydentura nie ma prawa zadziałać." - przekonywał.

kk/TVP INFO/wPolityce.pl

[fot. TVP INFO]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook