Jedynie prawda jest ciekawa


Łukasz Warzecha: 11 listopada 2016 roku

18.11.2011

"Policja w ścisłym współdziałaniu z Międzynarodowymi Patrolami Antyfaszystowskimi skutecznie rozpędza nielegalne faszystowskie zgromadzenie, które usiłowało się zebrać w miejscu, gdzie kiedyś stał pomnik Romana D."

9.00 – oficjalne przywitanie w Warszawie antyfaszystów niemieckich, rosyjskich, francuskich i brytyjskich. Dożywotnia prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uroczyście wręcza przedstawicielom Międzynarodówki Antyfaszystowskiej klucze do miasta oraz do nowego lokalu „Krytyki Politycznej”, wybudowanego w centrum z funduszy unijnych, z udziałem wsparcia budżetowego.

10.00 – prelekcja wprowadzająca w lokalu „KP” dla gości zagranicznych. Wśród tematów m.in.: „Jak rozpoznać mundury polskich formacji wojskowych, współczesnych i historycznych”, „Podstawowe techniki dławienia faszyzmu za pomocą kastetu”, a także „Jak maskują się polscy faszyści”. Z wykładu, ilustrowanego prezentacją, goście mogą się dowiedzieć, że większość polskich faszystów maskuje się poprzez niegolenie głów, nienoszenie wyróżniających ich strojów, jak również poprzez przychodzenie na faszystowskie spędy z dziećmi. Wielu jest trudnych do zidentyfikowania ze względu na ich zaawansowany wiek. Czasami najbezczelniejszych z nich można rozpoznać po fladze narodowej.

10.55 – dodatkowa prezentacja polskiej flagi. Ze względu na faszystowskie konotacje, z jej stosowania 11 listopada wycofały się wszystkie urzędy państwowe, zastępując ją Tęczowym Sztandarem Tolerancji, goście muszą zatem gdzieś zobaczyć, jak wygląda.

11.30 – na miasto wyruszają Międzynarodowe Patrole Antyfaszystowskie. Udaje się wyłapać paru faszystów. Przez nieporozumienie jeden z patroli usiłuje rozpocząć dyskusję agitacyjną z oddziałem prewencji polskiej policji. Zamieszanie zostaje szybko wyjaśnione. Komendant główny osobiście pojawia się w lokalu „Krytyki Politycznej”, aby przeprosić za swoich podwładnych.

12.30 – pierwsze osoby, wyłapane przez patrole policyjne, stają przed 24-godzinnymi sądami, gdzie zostają oskarżone o nawoływanie do nienawiści. W mediach szczególną zgrozą napawa historia 75-letniego faszysty, który na ulicy głośno opowiadał swojemu wnukowi o faszystowskim polityku Romanie D.. Chłopiec natychmiast zostaje skierowany do izby dziecka, a wobec rodziców, którzy narazili 10-latka na faszystowską indoktrynację, zostaje wszczęte postępowanie o odebranie praw rodzicielskich.

14.00 – policja w ścisłym współdziałaniu z Międzynarodowymi Patrolami Antyfaszystowskimi skutecznie rozpędza nielegalne faszystowskie zgromadzenie, które usiłowało się zebrać w miejscu, gdzie kiedyś stał pomnik Romana D. Zatrzymanych zostaje wszystkie osiem osób, które usiłowały zakłócić obchody Święta Kolorowej Niepodległości (taka nazwa teraz obowiązuje). Dzięki czujności „Gazety Wyborczej” udaje się uniemożliwić wypuszczenie jednego z uczestników, liczącego sobie 85 lat, ze względu na zły stan zdrowia. „Wobec faszystów nie można być humanitarnym! Oni sami nie znają humanitaryzmu” – grzmi słusznie w mediach Seweryn Blumsztajn.

15.00 – początek radosnego, kolorowego wiecu w centrum miasta. W programie m.in. występ grupy „Samba z szamba”, performans Katarzyny Kozyry „Kolorowa cipka niepodległa”, wykład Kazimiery Szczuki „Piłsudski była kobietą”, warsztaty „Jak zostać bezpaństwowcem”, konkurs dla dzieci na najśmieszniejszą karykaturę polskiego godła, wykład Cezarego Michalskiego „Dlaczego mi wstyd, że jestem Polakiem”, gra terenowa „Wytrop faszystę”, promocja książki Wandy Nowickiej „Śmierć darmozjadów” i wiele innych atrakcji.

Jak

 

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook