Jedynie prawda jest ciekawa


Ludwik Dorn we "wSieci": Andrzej Duda może wygrać!

23.03.2015

"Kampania Komorowskiego przypomina dwie najbardziej nieudane kampanie po roku 1989".

"Mnie kampania Komorowskiego przypomina dwie najbardziej nieudane kampanie po roku 1989: Tadeusza Mazowieckiego i Jacka Kuronia. Uzasadnianie swojego startu tylko wysokimi notowaniami nigdy nie kończy się dobrze" - tak dotychczasową kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego podsumowuje poseł niezrzeszony, Ludwik Dorn. Ze współtwórcą Solidarnej Polski, byłym politykiem Prawa i Sprawiedliwości w najnowszym tygodniku „wSieci” rozmawia Anna Wojciechowska.

"W tej chwili pan prezydent jako kandydat nic nie robi, żebym go jako obywatel poparł. Dużo za to robi, żebym go nie poparł. W związku z tym w pierwszej turze, jeśli nic się nie zmieni, nie zagłosuję na niego. A w drugiej? Zobaczymy" - tak marszałek Sejmu odnosi się do pytania o deklarowane kilka miesięcy temu możliwe poparcie Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.

Zdaniem Ludwika Dorna wektor obecnej kampanii wyznacza lęk przed utratą poparcia elektoratu głównych partii: "Kandydat PiS spozycjonował się jako przedstawiciel bardzo niezadowolonych i zwolenników radykalnych zmian, kandydat PO natomiast spozycjonował się jako przedstawiciel zadowolonych, i to tak dalece, że o postulatach jakichkolwiek zmian mówił wręcz, iż to postulaty frustratów. Problem w tym, że ci, którzy nie chcą żadnych zmian, i ci, którzy chcą radykalnych zmian, są razem w mniejszości. Cała reszta sytuuje się na obszarze, na którym postulat kontynuacji łączy się z postulatem zmian. I wszystko jest kwestią proporcji. Tymczasem obaj główni kandydaci prowadzą— z różnych powodów — kampanie defensywno-tożsamościowe. Zarówno Duda, jak i Komorowski zamknęli się w swoich okopach Świętej Trójcy i trwa pojedynek artyleryjski. Nie ma konfrontacji na polu bitwy".

Marszałek nie ukrywa swojego zaskoczenia i rozczarowania kampanią Bronisława Komorowskiego: "Rzeczywiście, bo nie spodziewałem się takiego przesłania politycznego ze strony Bronisława Komorowskiego, który praktycznie całe pole związane z dążeniem do zmian oddaje kandydatowi PiS. Nie spodziewałem się, że jego całe przesłanie sprowadzi się do powiedzenia: jest dobrze, podobałem się wam jako prezydent, to głosujcie na mnie. Mnie ta kampania Komorowskiego przypomina dwie najbardziej nieudane kampanie prezydenckie po roku 1989: Tadeusza Mazowieckiego w 1990 ze słynną „siłą spokoju” i Jacka Kuronia z 1995 r.: „Ufasz mi, to głosuj na mnie”. Uzasadnianie swojego startu tylko wysokimi notowaniami nigdy nie kończy się dobrze. Oczywiście w przeciwieństwie do Mazowieckiego i Kuronia, Komorowski dziś ma z czego tracić. Ale i traci" – czytamy.

Więcej o szansach B. Komorowskiego, A. Dudy i pozostałych kandydatów i specyfice kampanii prezydenckiej w Polsce mówi Ludwik Dorn w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 23 marca br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.  

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook