Jedynie prawda jest ciekawa


Łoziński: To wszystko wywołało furię na lewicy

29.09.2013

Dla lewicy aborcja jest prawem człowieka. Dla mnie, czy innych osób popierających ten projekt aborcja jest zabójstwem - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Bogumił Łoziński, szef działu opinii tygodnika "Gość Niedzielny".

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia piątkowe głosowanie oraz wcześniejszą debatę nad obywatelską ustawą polepszającą ochronę życia w Polsce?

Bogumił Łoziński, szef dział opinii tygodnika „Gość Niedzielny”: Debata oczywiście była bardziej merytoryczna, niż głosowanie. Zazwyczaj bywa tak, że posłowie nie uczestniczą w debacie merytorycznej, tylko przed głosowaniem prężą muskuły i chcą się pokazać. Kwestia aborcji jest na sztandarach partii lewicowych, więc można się było spodziewać, że wszelkimi sposobami te ugrupowania będą chciały zwrócić na siebie uwagę i cały projekt zdyskredytować. Pani Kaja Godek mówiła, rzeczy oczywiste – dzieci są zabijane, skala tego zjawiska jest masowa, a rodziny, gdy tylko podczas badania wykryje się możliwość uszkodzenia płodu, są namawiane do aborcji. Dodała również, że matki często nie mają wiedzy o tym co naprawdę się dzieje – to wszystko wywołało furię na lewicy. Widać, że już na tym podstawowym poziomie jest głęboki spór.

Owszem to ostry język, ale jak mówić inaczej, skoro od samych polityków słyszy się, że kobieta sama powinna móc zdecydować czy chce urodzić dziecko czy nie – zabić, czy pozwolić żyć?

Dla lewicy aborcja jest prawem człowieka. Dla mnie, czy innych osób popierających ten projekt aborcja jest zabójstwem. Zgodnie z polskim prawem takie osoby są wyjątkami. Nie zmienia to jednak rzeczy oczywistej - zgodnie z prawem można dokonać w Polsce zabójstwa dziecka. Lewica nie zgadza się na takie podejście i traktuje aborcje jako rzekome prawo człowieka i część nowego – wspaniałego świata do którego dąży.

Co dalej będzie z tym projektem?

Po pierwsze należy uzyskać oficjalne informacje od ministerstwa zdrowia na podstawie jakich chorób dochodzi do aborcji eugenicznej. Ministerstwo od wielu lat ukrywa wszystkie dane. Podejrzewam, że są one bardzo niewygodne, ponieważ dzieci zabijane są z powodu różnych błahych chorób – np. w Anglii rozstrzepienie wargi było powodem aborcji, gdyż uznano to za ciężką i nieodwracalną chorobę. Obrońcy życia dalej będą kontynuować swoje wysiłki, a zdecydowanie większa część społeczeństwa będzie ich nadal popierać. Ważne jest docieranie do świadomości obywateli. Ujawnione dane pokazały, że dzieci, które rodzą się np. z zespołem Downa mogą być lub są zabijane. Obywatele często nie wiedzą o takich rzeczach, a poprzez działania grup, walczących o prawo do życia, wiedza Polaków jest dużo większa.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot: PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook