Jedynie prawda jest ciekawa


Łoziński: To wszystko wywołało furię na lewicy

29.09.2013

Dla lewicy aborcja jest prawem człowieka. Dla mnie, czy innych osób popierających ten projekt aborcja jest zabójstwem - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Bogumił Łoziński, szef działu opinii tygodnika "Gość Niedzielny".

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia piątkowe głosowanie oraz wcześniejszą debatę nad obywatelską ustawą polepszającą ochronę życia w Polsce?

Bogumił Łoziński, szef dział opinii tygodnika „Gość Niedzielny”: Debata oczywiście była bardziej merytoryczna, niż głosowanie. Zazwyczaj bywa tak, że posłowie nie uczestniczą w debacie merytorycznej, tylko przed głosowaniem prężą muskuły i chcą się pokazać. Kwestia aborcji jest na sztandarach partii lewicowych, więc można się było spodziewać, że wszelkimi sposobami te ugrupowania będą chciały zwrócić na siebie uwagę i cały projekt zdyskredytować. Pani Kaja Godek mówiła, rzeczy oczywiste – dzieci są zabijane, skala tego zjawiska jest masowa, a rodziny, gdy tylko podczas badania wykryje się możliwość uszkodzenia płodu, są namawiane do aborcji. Dodała również, że matki często nie mają wiedzy o tym co naprawdę się dzieje – to wszystko wywołało furię na lewicy. Widać, że już na tym podstawowym poziomie jest głęboki spór.

Owszem to ostry język, ale jak mówić inaczej, skoro od samych polityków słyszy się, że kobieta sama powinna móc zdecydować czy chce urodzić dziecko czy nie – zabić, czy pozwolić żyć?

Dla lewicy aborcja jest prawem człowieka. Dla mnie, czy innych osób popierających ten projekt aborcja jest zabójstwem. Zgodnie z polskim prawem takie osoby są wyjątkami. Nie zmienia to jednak rzeczy oczywistej - zgodnie z prawem można dokonać w Polsce zabójstwa dziecka. Lewica nie zgadza się na takie podejście i traktuje aborcje jako rzekome prawo człowieka i część nowego – wspaniałego świata do którego dąży.

Co dalej będzie z tym projektem?

Po pierwsze należy uzyskać oficjalne informacje od ministerstwa zdrowia na podstawie jakich chorób dochodzi do aborcji eugenicznej. Ministerstwo od wielu lat ukrywa wszystkie dane. Podejrzewam, że są one bardzo niewygodne, ponieważ dzieci zabijane są z powodu różnych błahych chorób – np. w Anglii rozstrzepienie wargi było powodem aborcji, gdyż uznano to za ciężką i nieodwracalną chorobę. Obrońcy życia dalej będą kontynuować swoje wysiłki, a zdecydowanie większa część społeczeństwa będzie ich nadal popierać. Ważne jest docieranie do świadomości obywateli. Ujawnione dane pokazały, że dzieci, które rodzą się np. z zespołem Downa mogą być lub są zabijane. Obywatele często nie wiedzą o takich rzeczach, a poprzez działania grup, walczących o prawo do życia, wiedza Polaków jest dużo większa.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot: PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook