Jedynie prawda jest ciekawa


Łoziński: To moralne bagno

23.04.2013

Rozmowa z Bogumiłem Łozińskim, dziennikarzem, szefem działu Opinie „Gościa Niedzielnego”.

Stefczyk.info: „Rzeczpospolita” opisuje szokujące warsztaty organizowane przez MEN. Zachęcano na nich, by o seksie rozmawiać już z 4-latkami, 6-latków uczyć, co to jest „akceptowalny seks", a 9-latków stosowania antykoncepcji. Jak Pan komentuje te doniesienia?

Bogumił Łoziński: Osoby, które wysuwają propozycje, by małe dzieci uczyć antykoncepcji, czy masturbacji należy albo zamknąć w więzieniu za pedofilię, albo wysłać do psychiatry na leczenie. Specjalnie nie mówię do seksuologa, ponieważ to środowisko częściowo sprzyja tego typu pomysłom. Lew Starowicz, który popiera takie pomysły, w mojej ocenie powinien stracić prawo wykonywania zawodu seksuologa. Działania takie, jakich on się podejmuje, w mojej ocenie należy traktować jako porównywalne do zbrodni. Takie poglądy, jakie padały na warsztatach opisywanych przez „Rzeczpospolitą”, uważam za zbrodnicze. Te propozycje to nie jest sprawa braku etyki, to moralne bagno. To skandal, który być może powinien skutkować jakąś reakcją prawną.

Jaką?

Może należy opracować nową ustawę dotyczącą ochrony dzieci i dorosłych przed niemoralnymi treściami w przestrzeni publicznej. Liczę, że parlamentarzyści i politycy, którzy mają elementarną przyzwoitość i poczucie etyki, rozważą taką ustawę i ją przygotują.

Warsztaty, o których mówimy, opierają się na raporcie WHO. Przedstawicielka MEN zapowiedziała w „Rz”, że raport ten będzie wysyłany do szkół. Sądzi Pan, że MEN poprze dokument z takimi treściami? Że w sposób oficjalny da poparcie dla takich treści?

Moment, w którym się to stanie, powinien się skończyć natychmiastowa dymisją pani minister edukacji. Ta sprawa to nie jest kwestia prowadzenia jakichś debat, czy dyskusji. Ten temat na rozmowę się nie nadaje. Są pewne granice. Sugerowanie, że małe dzieci w przedszkolu można uczyć masturbacji jest przekroczeniem granicy. Z ludźmi, którzy tak mówią, nie ma pola do dyskusji, z nimi dyskutować nie można. Oni są poza cywilizowanym światem.

Próby lansowania podobnych szokujących tez widać od dawna. O co w tej sprawie chodzi?

Nie wiem, czy tu widać jakąś głębszą myśl. Mamy ciąg wydarzeń związanych z kulturą seksualności, preferowaną przez lewicę i liberałów. Ta kultura nie ma granic. Ofiarą tego są nie tylko kobiet, ludzie dorośli, ale również dzieci. To szaleństwo ideologiczne obecnie uderza w najmłodszych. W krajach, w których zdecydowano się na edukację seksualną młodych, przyniosła ona złe skutki. To pokazują fakty - liczba ciąż dzieci, zakażeń chorobami wenerycznymi w państwach uczących w sposób, o którym mowa na warsztatach MEN, gwałtownie wzrasta. W związku z tym np. w USA wycofano się z takich pomysłów.

Dlaczego w tej sprawie kłamstwo jest tak silne? Od dawna mówi się, jakie są skutki edukacji seksualnej młodzieży i dzieci i od dawna słyszymy wciąż kłamstwa na ten temat...

Za tym bowiem stoją wielkie pieniądze, interesy ekonomiczne. Dobrym przykładem jest działalność Wandy Nowickiej. Przy okazji procesu, jaki Nowicka wytoczyła Joannie Najfeld wyszło na jaw, że fundacja Nowickiej pobiera pieniądze od firmy produkującej środki antykoncepcyjne. Za edukacją seksualną stoją olbrzymie pieniądze. Wycofanie się świata z używania i lansowania środków antykoncepcyjnych oznaczałoby ogromne straty dla przemysłu antykoncepcyjnego. Mamy więc połączenie twardego cynicznego biznesu z ideologicznym szaleństwem propagatorów nieograniczonego seksu.

Rozmawiał Nal
[Fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook