Jedynie prawda jest ciekawa


Łoziński: To moralne bagno

23.04.2013

Rozmowa z Bogumiłem Łozińskim, dziennikarzem, szefem działu Opinie „Gościa Niedzielnego”.

Stefczyk.info: „Rzeczpospolita” opisuje szokujące warsztaty organizowane przez MEN. Zachęcano na nich, by o seksie rozmawiać już z 4-latkami, 6-latków uczyć, co to jest „akceptowalny seks", a 9-latków stosowania antykoncepcji. Jak Pan komentuje te doniesienia?

Bogumił Łoziński: Osoby, które wysuwają propozycje, by małe dzieci uczyć antykoncepcji, czy masturbacji należy albo zamknąć w więzieniu za pedofilię, albo wysłać do psychiatry na leczenie. Specjalnie nie mówię do seksuologa, ponieważ to środowisko częściowo sprzyja tego typu pomysłom. Lew Starowicz, który popiera takie pomysły, w mojej ocenie powinien stracić prawo wykonywania zawodu seksuologa. Działania takie, jakich on się podejmuje, w mojej ocenie należy traktować jako porównywalne do zbrodni. Takie poglądy, jakie padały na warsztatach opisywanych przez „Rzeczpospolitą”, uważam za zbrodnicze. Te propozycje to nie jest sprawa braku etyki, to moralne bagno. To skandal, który być może powinien skutkować jakąś reakcją prawną.

Jaką?

Może należy opracować nową ustawę dotyczącą ochrony dzieci i dorosłych przed niemoralnymi treściami w przestrzeni publicznej. Liczę, że parlamentarzyści i politycy, którzy mają elementarną przyzwoitość i poczucie etyki, rozważą taką ustawę i ją przygotują.

Warsztaty, o których mówimy, opierają się na raporcie WHO. Przedstawicielka MEN zapowiedziała w „Rz”, że raport ten będzie wysyłany do szkół. Sądzi Pan, że MEN poprze dokument z takimi treściami? Że w sposób oficjalny da poparcie dla takich treści?

Moment, w którym się to stanie, powinien się skończyć natychmiastowa dymisją pani minister edukacji. Ta sprawa to nie jest kwestia prowadzenia jakichś debat, czy dyskusji. Ten temat na rozmowę się nie nadaje. Są pewne granice. Sugerowanie, że małe dzieci w przedszkolu można uczyć masturbacji jest przekroczeniem granicy. Z ludźmi, którzy tak mówią, nie ma pola do dyskusji, z nimi dyskutować nie można. Oni są poza cywilizowanym światem.

Próby lansowania podobnych szokujących tez widać od dawna. O co w tej sprawie chodzi?

Nie wiem, czy tu widać jakąś głębszą myśl. Mamy ciąg wydarzeń związanych z kulturą seksualności, preferowaną przez lewicę i liberałów. Ta kultura nie ma granic. Ofiarą tego są nie tylko kobiet, ludzie dorośli, ale również dzieci. To szaleństwo ideologiczne obecnie uderza w najmłodszych. W krajach, w których zdecydowano się na edukację seksualną młodych, przyniosła ona złe skutki. To pokazują fakty - liczba ciąż dzieci, zakażeń chorobami wenerycznymi w państwach uczących w sposób, o którym mowa na warsztatach MEN, gwałtownie wzrasta. W związku z tym np. w USA wycofano się z takich pomysłów.

Dlaczego w tej sprawie kłamstwo jest tak silne? Od dawna mówi się, jakie są skutki edukacji seksualnej młodzieży i dzieci i od dawna słyszymy wciąż kłamstwa na ten temat...

Za tym bowiem stoją wielkie pieniądze, interesy ekonomiczne. Dobrym przykładem jest działalność Wandy Nowickiej. Przy okazji procesu, jaki Nowicka wytoczyła Joannie Najfeld wyszło na jaw, że fundacja Nowickiej pobiera pieniądze od firmy produkującej środki antykoncepcyjne. Za edukacją seksualną stoją olbrzymie pieniądze. Wycofanie się świata z używania i lansowania środków antykoncepcyjnych oznaczałoby ogromne straty dla przemysłu antykoncepcyjnego. Mamy więc połączenie twardego cynicznego biznesu z ideologicznym szaleństwem propagatorów nieograniczonego seksu.

Rozmawiał Nal
[Fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook