Jedynie prawda jest ciekawa


Łoziński: Palikot promuje relatywizm

28.05.2014

To była bardzo szkodliwa działalność, ponieważ wprowadzała do życia publicznego element absolutnej niemoralności, relatywizmu, rodzaj bagna i upodlenia wobec innych osób – mówi o Palikocie publicysta „Gościa Niedzielnego” Bogumił Łoziński.

Stefczyk.info: Wybory do PE okazały się porażką kolejnej mutacji partii Janusza Palikota. Nie był on w stanie przekroczyć progu. Czy to oznacza, że Polacy nie są zainteresowani eksperymentami lewackimi?

Bogumił Łoziński: Elektorat Ruchu Palikota nie był jednolity. Część ludzi to były osoby antyklerykalne, które stawiały sobie za cel walkę z chrześcijaństwem. Jednak duża grupa młodych niezadowolonych wyborców była zwyczajnie zbuntowana przeciwko establishmentowi, oligopolowi PiSu i PO. Okazało się, że Palikot nie spełnił oczekiwań tych zbuntowanych ludzi, więc oni odeszli do Janusza Korwin-Mikkego. On złożył im podobną ofertę polityczną. Natomiast w sferze obyczajowej doświadczenia Palikota pokazały, że Polacy lubią być może ponarzekać na Kościół, ponabijać się z księży, ale barierą jest szydzenie z Boga, odbieranie godności księżom. To jest nie do zaakceptowania.

Może propozycja kadrowa Palikota była nie atrakcyjna?

Ruch Palikota był w obecnej formie próbą zabezpieczenia się materialnego polityków lewicy. Cały pomysł tego tworu, który startował, był szyty tak grubymi nićmi, że wszyscy się zorientowali.

W Pana ocenie słabość Janusza Palikota to dobry sygnał? Na ile szkodliwa była jego dotychczasowa działalność?

To była bardzo szkodliwa działalność, ponieważ wprowadzała do życia publicznego element absolutnej niemoralności, relatywizmu, rodzaj bagna i upodlenia wobec innych osób. Taką oni mieli metodę działania. W związku z tym, im słabsze to ugrupowanie, im szybciej zniknie ze sceny politycznej, tym lepiej.

Wiele osób porównuje Janusza Palikota, jego partie do Janusza Korwin-Mikkego i KNP. Czy w Pana ocenie jest tu jakaś analogia?

Zobaczymy, jak będzie się rozwijać ta inicjatywa. Problem z Korwin-Mikkem dotyczy nie tyle programu, ile ekspresji tego programu oraz z samej osoby lidera KNP. To, co on mówi, jest równie nieakceptowalne. Stosunek do kobiet, Hitlera, niepełnosprawnych to jest rewers Palikota, to jest nie do zaakceptowania w żadnym wymiarze. Tego nie da się usprawiedliwić nawet jego poglądami wolnorynkowymi, które wydają się miejscami sensowne i racjonalne.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook