Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Łotocki: wierzę, że „Smoleńsk” zasypie podziały

16.04.2015

„Atmosfera wokół tego filmu jest wciąż gorąca. To nie będzie letnie kino” – podkreśla aktor, który wcieli się w prezydenta Lecha Kaczyńskiego

„Z pewnością jest to jedna z ważniejszych moich roli” - mówi w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” Lech Łotocki, który zagra postać prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w powstającym właśnie filmie „Smoleńsk”.

Jak podkreślił aktor, starał się jak najlepiej przygotować do tej roli. „Starałem się wiele czytać na temat śp. Prezydenta, zbierać jak najwięcej materiałów, przesłuchałem wiele wystąpień, wypowiedzi, spotykałem się z jego współpracownikami. Teraz staram się tę postać odwzorować. Przy czym nie staram się robić kopii, (…) lecz możliwie zbliżyć się do Prezydenta” - mówił Łotocki.

„W miarę zgłębiania tej postaci wydał mi się jeszcze ciekawszym człowiekiem. (…) Był niesłychanie dowcipny, a przede wszystkim ogromnie ciepły i bardzo otwarty w stosunku do ludzi” - mówił o byłym szefie państwa aktor.

W rozmowie artysta odnosi się także do licznych ataków na film, które nastąpiły zanim nawet produkcja weszła w zaawansowaną fazę. „Zdaję sobie sprawę, że opinie, a nawet recenzje filmu, są już gotowe. Ale nie myślę o tym” - stwierdza.

Jak ocenił dzieło jest ciągle w fazie tworzenia i dopóki nie zakończy się ten etap nie należy wysuwać przedwczesnych sądów. „Dopóki nie zakończy się praca wierzę, że będzie to kino, które próbuje zasypać doły dzielące Polaków” - wyraża przekonanie aktor.

Jednocześnie jak podkreśla zdaje sobie sprawę, że przestrzeń medialna niemal nieustannie jest nasycana negatywnymi informacjami dotyczącymi tego co się stało w Smoleńsku. „Nastroje wokół katastrofy – a pośrednio także wokół filmu – są wciąż gorące. Także z tego powodu nie będzie to letnie kino” - podkreślał.

Wyb. łs / Niedziela

Fot. fratria

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook