Jedynie prawda jest ciekawa


Łotocki: wierzę, że „Smoleńsk” zasypie podziały

16.04.2015

„Atmosfera wokół tego filmu jest wciąż gorąca. To nie będzie letnie kino” – podkreśla aktor, który wcieli się w prezydenta Lecha Kaczyńskiego

„Z pewnością jest to jedna z ważniejszych moich roli” - mówi w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” Lech Łotocki, który zagra postać prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w powstającym właśnie filmie „Smoleńsk”.

Jak podkreślił aktor, starał się jak najlepiej przygotować do tej roli. „Starałem się wiele czytać na temat śp. Prezydenta, zbierać jak najwięcej materiałów, przesłuchałem wiele wystąpień, wypowiedzi, spotykałem się z jego współpracownikami. Teraz staram się tę postać odwzorować. Przy czym nie staram się robić kopii, (…) lecz możliwie zbliżyć się do Prezydenta” - mówił Łotocki.

„W miarę zgłębiania tej postaci wydał mi się jeszcze ciekawszym człowiekiem. (…) Był niesłychanie dowcipny, a przede wszystkim ogromnie ciepły i bardzo otwarty w stosunku do ludzi” - mówił o byłym szefie państwa aktor.

W rozmowie artysta odnosi się także do licznych ataków na film, które nastąpiły zanim nawet produkcja weszła w zaawansowaną fazę. „Zdaję sobie sprawę, że opinie, a nawet recenzje filmu, są już gotowe. Ale nie myślę o tym” - stwierdza.

Jak ocenił dzieło jest ciągle w fazie tworzenia i dopóki nie zakończy się ten etap nie należy wysuwać przedwczesnych sądów. „Dopóki nie zakończy się praca wierzę, że będzie to kino, które próbuje zasypać doły dzielące Polaków” - wyraża przekonanie aktor.

Jednocześnie jak podkreśla zdaje sobie sprawę, że przestrzeń medialna niemal nieustannie jest nasycana negatywnymi informacjami dotyczącymi tego co się stało w Smoleńsku. „Nastroje wokół katastrofy – a pośrednio także wokół filmu – są wciąż gorące. Także z tego powodu nie będzie to letnie kino” - podkreślał.

Wyb. łs / Niedziela

Fot. fratria

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook