Jedynie prawda jest ciekawa


Łosiewicz we "wSieci": Nie jesteśmy Hunami!

22.08.2016

Dorota Łosiewicz rozmawia z Maciejem Sikorskim, ojcem pięciorga dzieci.

Kilka tygodni temu „Newsweek”, piórem swojej dziennikarki Anny Szulc, bezpardonowo zaatakował odpoczywających nad morzem Polaków. Porównał wielodzietne rodziny do Hunów, którzy za pieniądze z 500+ postanowili tłumnie demolować polskie plaże. Dorota Łosiewicz, rozmawia na łamach tygodnika „wSieci” z Maciejem Sikorskim, ojcem pięciorga (niebawem sześciorga) dzieci, pomysłodawcą i autorem cyklu widowisk „Historia dla najmłodszych" i sprawdza, co o takiej „laurce” myślą sami zainteresowani, czyli wielodzietni rodzice.

- To język przypominający pogardę, z jaką hitlerowskie gadzinówki opisywały Żydów. Teraz niektórzy piszą podobnie. To nieprawdopodobna nienawiść. Odczuwam wielki smutek i niedowierzanie. To jest jakiś rodzaj odhumanizowania, który zaczyna przerażać- mówi Sikorski w rozmowie z Dorotą Łosiewicz. - Też do was nie trafia, że jako naród się kurczymy? A to przecież my ratujemy ten kraj od wyludniania! Pytam was – zwraca się ojciec do przedstawicieli liberalnych mediów – Dlaczego tak bardzo przeszkadza wam, że kupimy naszym dzieciom podręczniki i buty, że wielu z nas pojechało wreszcie na wakacje? Że część rodzin zacznie się normalnie odżywiać? To też jest złe? Przecież większość tej kasy zasili rodzimy rynek — to też do was nie przemawia?­­ – podkreśla.

Pytania stawiane przez Macieja Sikorskiego są poniekąd retoryczne, bo autor „Historii dla najmłodszych" zna na nie odpowiedź.

- Lewicowo-liberalne media, o których mówimy, karmią swych odbiorców tym, z czego są ulepione. W tym świecie króluje egoizm. Przyjemność myli się ze szczęściem. Spełnianie zachcianek jest najważniejszym celem życia. Większość konsumentów tych mediów implantuje te idee bezrefleksyjnie. Chcą być tacy jak ich idole — różnego rodzaju celebryci. Tym ludziom wmówiono, że wszystko to, co z Zachodu, jest dobre. Nie dostrzegają, że ta cywilizacja upada. Titanic idzie na dno, orkiestra gra disco, śpiewa „baba z brodą”. – podsumowuje ze smutkiem.

Czy nasz kraj i całą zachodnią cywilizację czeka zatem powolny upadek? Mimo szeregu zła wizja nie jest aż tak pesymistyczna, ponieważ już widać, że naród się budzi. O tym, jakie są tego przesłanki, możemy dowiedzieć się z wywiadu w nowym numerze „wSieci”. Już 22 sierpnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook